З цих поетичних рядків 27 листопада розпочалася творча зустріч із прихильниками бандурного мистецтва та поезії заслуженої артистки України, художньої керівниці й головної диригентки Капели бандуристів імені Остапа Вересая обласного філармонійного центру, викладача-методиста Чернігівського музичного коледжу імені Левка Ревуцького Раїси Борщ
У листопаді пані Раїса відсвяткувала ювілей. І понад півстоліття вона на сцені – як співачка, бандуристка, диригентка. Не злічити лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів, яких вона виховала як педагогиня.
Вітаючи Раїсу Борщ з особистим святом, директорка департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА Людмила Замай підкреслила: «Капела бандуристів – це легенда Сіверського краю, відома далеко за межами нашої області. Ми дуже горді, що ви популяризуєте українську пісню, яка є генетичним кодом нашої нації».
Цього дня разом зі своїм колективом Раїса Борщ відзначала ювілей на сцені, презентуючи концертну програму «Я хочу бачити вас, друзі!» До неї увійшли найпопулярніші твори з репертуару капели – як авторські пісні Раїси Борщ, так і твори українських і зарубіжних композиторів у її аранжуванні: «Зачарована Десна», «І знову лине…», «Батьків моїх земля», «Весна шаліє над Десною», «Santa Lucia» та інші. Солісти – Лілія Козлова, Сергій Сидоренко, Дмитро Аксьон і, звісно, Раїса Борщ.
Чільне місце у концерті було відведено постатям захисників українського народу, які нині боронять рідну землю від ворога. Прозвучали й народні пісні – як присвята батькам ювілярки. Диригував капелою і чоловік мисткині – головний хормейстер капели, заслужений працівник культури України Микола Борщ. Недаремно для сольного виступу він обрав пісню Ігоря Поклада та Ігоря Бараха «Кохана».
Під час творчої зустрічі було презентовано поетичну збірку Раїси Борщ «Ніщо не віщувало нам війни». Разом з авторкою щемливі вірші зі збірки представив глядачам заслужений артист України Олексій Биш.
Численні друзі й колеги вітали пані Раїсу. Вона ж зазначила: «Всі теплі слова надихають нас на творчість». І наголосила: «Ми живемо на цьому світі для любові – творити добро, любити і дарувати любов». Ці слова були лейтмотивом програми «Я хочу бачити вас, друзі!»
Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм