Тепла течія серйозної музики

67
Share Button

У Києві проходить IX фестиваль сучасної академічної музики «ГОЛЬФСТРІМ»

Цей київський фестиваль об’єднує українських музикантів задля популяризації академічної музики і вже встиг набути своїх слухачів, яких приваблюють жива незаакадемізована атмосфера, цікаві продумані програми камерної музики, у яких сусідять твори різних стильових епох, виявляючи невидимі на перший погляд перетини і взаємозв’язки.

Після відкриття 22 квітня – майже авторського концерту Золтана Алмаші «Вибрики ноосфери», де цей знаний український віолончеліст і композитор (він є одним з ініціаторів та організаторів «ГОЛЬФСТРІМУ») раз по раз «ховався», називаючи себе у програмі «невідомим автором», – 24 квітня попрощалися із сонатами («Прощання із сонатами» – так називався концерт з творів Роберта Шумана, Святослава Луньова, Євгена Станковича, Марцеля Хижинські, зіграних Золтаном Алмаші та піаністкою Діною Писаренко).

28 квітня планується неординарний концерт «Борис Лятошинський, його сучасники та послідовники», присвячений цьогорічному ювілярові – видатному композиторові, класику української музики ХХ століття Борисові Лятошинському. Власне, прозвучать лише Два романси Лятошинського на слова Костянтина Бальмонта для голосу і камерного ансамблю. Але поруч розгортатиметься широка панорама європейської музики, сучасної нашому авторові – рідко виконуваний вокальний цикл Пауль Гіндеміта «Молода служниця» на вірші Райнера Марії Рільке, «Три поеми Малларме» Моріса Равеля, «Slopewnie» Кароля Шимановського на слова Юліана Тувіма. А ще – твори його учнів: «Пастелі» Леоніда Грабовського та Два романси Євгена Станковича на слова Михайла Бахтинського. На окрему згадку заслуговують виконавці, що озвучать цю музику, – сопрано Тамара Ходакова та Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під орудою Валерія Матюхіна. Тематична «арка» цієї імпрези – заключний фестивальний концерт 12 травня, де звучатиме «Український квінтет» Бориса Лятошинського і твори іще двох його учнів – Квінтет пам’яті Бориса Лятошинського Валентина Сильвестрова і «Dictum 2» Євгена Станковича.

Дещо сповільнивши свою стрімку течію на першотравневі вихідні, «ГОЛЬФСТРІМ» відновить швидкість з 5 травня, на другому «колі», концертом «Контури» зі скрипкових сонат Йоганна Себастьяна Баха, Бели Бартока та незвичної сонати для контрабаса соло Петеріса Васкса у виконанні скрипаля Ореста Смовжа і контрабасиста Назарія Стеця, «Ноктюрнами» 7 травня (презентуватимуться твори Фридерика Шопена, Клода Дебюссі, Габріеля Форе, Едварда Гріга, Пауля Гіндеміта, рекомпоновані для ансамблю акустичних інструментів, електроакустичних та електронних засобів), концертом чеської музики 8 травня (твори Леоша Яначека, Богуслава Мартіну, Антоніна Рейхи), рафінованою добіркою творів для клавесину і у виконанні клавесину – 11 травня.

Фестиваль триватиме до 12 травня. Повна програма фестивалю – на https://www.facebook.com/golfstreamfest/posts/1583804158537519

Share Button