terrabarocca

Ансамбль утворився у грудні 2023 року і складається із відомих українських музикантів, солістів філармонії. До його концертних програм не раз долучалися скрипалі Андрій Кушнір та Олеся Масник, гобоїстка Уляна Макеєва, віолончелісти Дмитро Ніколаєв та Оксана Литвиненко, фаготист Андрій Ткачук, флейтист Михайло Сосновський та інші.

Майбутні програми ансамбль наразі готує із Сергієм Гаврилюком (скрипка), Степаном Сивохіпом (гобой), Максимом Римарем (віолончель), Софією Соловій (сопрано), Оленою Єременко (нікельхарпа) та Анною Іванюшенко (клавесин).

Художня керівниця – Анна Іванюшенко, українська клавесиністка, піаністка й педагогиня, засновниця класу клавесина та Оркестру барокової капели Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка.

Передісторія колективу бере початок у вересні 2020 року та пов’язана з авторською серією філармонійних концертів Анни Іванюшенко під назвою «Terra Barocco». Цей проєкт обʼєднав колег-однодумців у спільному бажанні досліджувати музику старовини та ділитись відкриттями з публікою. Відтоді у стінах філармонії слухачам регулярно презентували не лише оригінальні прочитання творів славетних композиторів доби бароко, а й відкривали не менш цікаву музику забутих майстрів.

Музиканти ансамблю презентували оригінальні концепційні програми на таких міжнародних акціях, як фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», Фестиваль давньої музики у Львові, Фестиваль давньої музики в Щецині (Польща).

Для широкої аудиторії на весь світ звучали програми «З Болоньї до Львова», «Baroque à Trois», «Музичні мости», «Нікельхарпа & клавесин», «Європейські музи не мовчать» та інші. Вони пройшли у рамках антикризового проєкту онлайн-трансляцій «Україна. Музи не мовчать» та охопили понад 10 тисяч слухачів, познайомивши їх із давньою українською музикою як частиною європейської культури.

Цінним досвідом міжнародної співпраці для музикантів ансамблю стало партнерство із Фундацією давньої музики (2023, Щецин, Польща), Центром давньої музики «Zamus» (2022–2023, Кельн, Німеччина) тощо. Практичні надбання і професійні досягнення кожного учасника колективу обумовили появу самостійного творчого угруповання «Terra Barocca», що розвивається сьогодні разом зі становленням львівської школи історично поінформованого виконавства.

За інформацією пресрелізу

Фото Данила БЕДРІЯ