archive-theatre-zastavka

Днями Національна спілка театральних діячів України презентувала Цифровий театральний архів https://theatre.com.ua/

Зручний та доступний веб-ресурс із повноцінною національною театральною базою даних створено для театральної спільноти, науковців і глядацької аудиторії.

Проєкт реалізується НСТДУ за підтримки Українського культурного фонду. Куратор – український театрознавець, доктор мистецтвознавства, професор Ганна Веселовська.

У багатьох країнах процес діджиталізованого архівування та фіксації театрального процесу триває вже давно. Існує чимало електронних театральних архівів у Великій Британії, Німеччині, США, Франції. А державні інституції, що опікуються театрами в центральноєвропейських країнах (Інститут театру імені Збігнєва Рашевського в Польщі, Угорський театральний музей та інститут, Театральні інститути у Словаччині, Чехії, Словенії та інші), забезпечують збереження інформації на спеціальних сайтах.

Вивчивши досвід колег із європейських інституцій, НСТДУ й реалізувала запуск повноцінної вітчизняної театральної бази даних. На сайті вже 113 театрів, 333 вистави та 1563 персоналій за період 2015–2019 років. Організатори зазначають, що попереду ще багато роботи, доповнення та розширення інформації. Також закликають усіх охочих активно користуватися архівом і допомагати в удосконаленні ресурсу.

Прес-служба НСТДУ