Віоліна Петриченко відкриває творчість Василя Барвінського

169
Share Button

1 березня у Музеї-квартирі Віктора Косенка в рамках «Музичних зустрічей у четвер» пройшов концерт-лекція, присвячений видатній постаті в українській музичній культурі, композитору, диригенту, піаністу, педагогу Василю Барвінському, 130 років від дня народження якого виповнилося нещодавно – 20 лютого

Завдяки відомій європейській піаністці, лауреату міжнародних конкурсів Віоліні Петриченко відбулась своєрідна постбіографічна зустріч Віктора Косенка і Василя Барвінського. Обидва митці особисто спілкувалися, а Василь Олександрович глибоко сумував із приводу передчасної смерті Віктора Косенка. Про творчі взаємини українських митців європейського світогляду свідчать документи з архіву Музею-квартири Віктора Косенка – філії Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

Музична зустріч у Меморіальному кабінеті Віктора Косенка – це завершальний етап сольного концертного турне піаністки Віоліни Петриченко в Україні з нагоди відзначення 130-річчя від дня народження Василя Барвінського, що розпочалося в обласній філармонії Чернівців, із великим успіхом продовжилося у філармоніях Львова, Івано-Франківська, Хмельницького.

Водночас мисткиня презентувала в Україні свій черговий сольний компакт-диск із творів Василя Барвінського. Він записаний у Німеччині. Це – перший диск із творів композитора. На ньому серед інших творів уперше виконані 8 прелюдій для фортепіано.

Усі диски, привезені в Україну, були розкуплені ще у Львові! Тому кияни з нетерпінням чекають наступних концертів пані Віоліни, яка живе і працює у Німеччині.

Таланту Віоліни Петриченко підвладні велика гама почуттів і хвилювань, закладених у творах великої форми та фортепіанних мініатюрах Василя Барвінського. Піаністка власне відкриває слухачам Наддніпрянщини цього українського композитора надскладної долі. Її незрівнянна гра вражає слухачів щирістю, відвертістю і високим професіоналізмом.

Кожен, хто завітав того вечора до Музею-квартири Віктора Косенка, відкрив для себе, крізь призму думок і клавіш Віоліни Петриченко, красу й багатство фортепіанної творчості Василя Барвінського, за висловом виконавиці, – «композитора без нот».

Володимир МУДРИК,
завідувач Музею-квартири Віктора Косенка

Share Button