Як це було: майстеркласи нової музики у Львівській філармонії

Десята едиція Міжнародних майстеркласів нової музики COURSE у Львівській філармонії добігла кінця

Упродовж серпня 2024 року до 1 березня 2025-го молоді композитори проходили відбір, писали нові композиції для камерного ансамблю, спілкувалися з менторами події, виконавцями Ensemble Nostri Temporis і презентували свою творчість упродовж останнього тижня проєкту – активної фази майстеркласів із 17 до 22 лютого.

Понад 10 років майстеркласи COURSE надихали, захоплювали, дивували й точно не залишали байдужими. Саме творча свобода та винятковий талант молодих композиторів стали одним із факторів, завдяки яким на концертах зазвучала нова музика, а в програмах з’являлись ще невідомі публіці імена зараз уже знаних митців.

У понеділок, 17 лютого, у Jam Factory Art Center відбулася презентація нової едиції майстеркласів. Про особливості проєкту впродовж минулих дев’яти років і цьогорічні досягнення розповіли його артдиректор Богдан Сегін і координаторка Дзвенислава Саф’ян. Далі на локації пролунали промови менторів Алли Загайкевич, Люкси (DE) та Славоміра Войцеховскі (PL). Записи опубліковані на YouTube-каналі філармонії.

Атмосфера події спонукала учасників майстеркласів до самовираження. Молоді композитори презентували свою творчість. Кульмінацією відкриття стала перформативна лекція-презентація альбому «LIMBO» відомої української співачки Вікторії Вітренко. У рамках майстеркласів 19 лютого відбулась творча зустріч із цьогорічною менторкою проєкту, композиторкою Аллою Загайкевич.

Упродовж тижня для учасників майстеркласів проходили щоденні консультації з менторами та репетиції з Ensemble Nostri Temporis – Наталія Кожушко-Максимів (флейта), Тарас Гамар (кларнет), Андрій Павлов (скрипка), Назарій Стець (контрабас), Максим Шадько (фортепіано).

22 лютого у Концертному залі Людкевича у виконанні Ensemble Nostri Temporis прозвучали світові прем’єри творів Єлизавети Волошиної, Анни Гуріної, Максима Іванова, Дениса Кучера та Федора Першка.

Відеозапис події: https://youtu.be/nxpbmCWLkCI

1 березня після насиченого спілкування ментори події Алла Загайкевич (Україна), Славомір Войцеховскі (Польща) та Люкса (Німеччина) обрали двох учасниць, які отримають спеціальне замовлення на створення нової композиції для камерного ансамблю. Таким чином Єлизавета Волошина та Анна Гуріна отримають можливість співпрацювати з Львівською національною філармонією, набувати нового досвіду та представити свою творчість на 31-му міжнародному фестивалі сучасної музики «Контрасти», який пройде у вересні-жовтні 2025 року.

Проєкт співфінансується програмою «Креативна Європа» Європейського Союзу у співпраці з Ulysses Platform. Проєкт майстеркласів COURSE розрахований на трирічне впровадження.

Наступний конкурсний відбір до майстеркласів буде оголошено навесні 2025 року.

За матеріалами пострелізу

Фото Віталія ГРАБАРЯ