Music StartUp-zastavka

У березні стартував набір на навчальну програму Music StartUp – першу в Україні, яка має за мету допомогти музикантам ефективно реалізовувати власну творчість

Курс лекцій розкриватиме необхідні знання для зростання у сфері креативної індустрії, як-от авторське право, монетизація музики, персональний бренд, музичний маркетинг, концертний менеджмент та інші. Також на учасників чекає персональна робота із менторами, які допомагатимуть сольним виконавцям і колективам сформувати власний музичний проєкт, а також удосконалити позиціонування, бренд і комунікацію з глядачем.

Заявку на участь можна подати до 30 березня 2023 року: https://forms.gle/3pKLoqfDUKe5pofb9

Перший набір програми, що відбуватиметься впродовж квітня у Львові, спрямований, насамперед, на студентів і нещодавніх випускників профільних музичних закладів віком 18–30 років. Це ті професіонали, яким уже зараз слід зробити вибір на користь власної творчості. Однак дуже часто музиканти відмовляються від мрії через брак знань і підтримки досвідчених колег.

«Якщо по закінченні освіти молоді музиканти отримають допомогу та необхідні знання, розвиватимуть свій проєкт ефективно, – вони не лише реалізовуватимуть талант і професійні навички, це живитиме економіку держави, розвиватиме сферу культури й створюватиме нові робочі місця», – стверджує Михайло Олійник, автор ідеї та керівник програми Music StartUp.

Здобувши освіту як джазовий піаніст і композитор у музичних академіях Львова і Києва, він добре розуміє проблеми української музичної освіти. «Музичні коледжі, академії насамперед виховують майбутніх викладачів або ж музикантів для філармоній, театрів та інших концертних залів. Держава фінансує їхнє навчання, а потім оплачує зарплату у цих закладах. Музиканти мають усвідомлювати, що самі можуть створювати робочі місця й заробляти творчістю, а також держава в цьому процесі має бути гарантом забезпечення авторських прав і прозорого нарахування роялті.

Програма Music StartUp доповнить профільну музичну освіту в Україні і дасть відповідь як функціонує музична індустрія, як розвиватися і взаємодіяти з нею та ефективно запускати свої проєкти. Це ком’юніті відкритості, взаємопідтримки, розвитку».

Для участі у першому наборі програми організатори оберуть 10 виконавців чи колективів, які грають у стилях джаз або поп-музики. Над музичною складовою учасники працюватимуть разом із менторами: українськими композиторами, музикантами та саундпродюсерами із вагомим міжнародним досвідом – джазовим піаністом, номінантом на премію Ґреммі Усеїном Бекіровим, джазовими музикантами – трубачем Яковом Цвєтінським, гітаристом Тарасом Кушніруком, композиторами й саундпродюсерами Іриною Лобанок (гурт Krapka;KOMA) і Михайлом Олійником.

Серед лекторів проєкту – директор гурту «ТНМК» Святослав Румежак, юристка Олеся Царик, брендстратегиня Petrovochka, музичні менеджери Павло Стрілецький і Helena Shot. На учасників чекають творчі зустрічі з успішними молодими проєктами, а також фінальний виступ на великій сцені як підсумок програми.

Організатори й надалі проводитимуть освітні курси, програми та лекції для різних цільових аудиторій – музикантів, музичних менеджерів, композиторів, критиків тощо.

Навчальна програма Music StartUp відбувається в межах реалізації проєкту #ZMINA_2_0 «Субгранти для культурних проєктів» фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є відповідальністю виключно організатора програми Music StartUp і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Партнери програми – Інститут стратегії культури, Американський дім у Львові (America House Lviv), Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка, Музична спільнота Porichka.

Стефанія ОЛІЙНИК, менеджерка з комунікацій

Фото – Наталія БАЛАЦЬКА