krushelnytska

Соломія Крушельницька – національна легенда, чий надзвичайний голос та неповторність акторського перевтілення підкорили серця мільйонів людей – від Львова до Варшави, від Одеси до Парижа, від Мілана, Неаполя до Каїра, Барселони, Лісабона та Буенос-Айреса

23 вересня виповнюється 150 років від дня народження славетної оперної діви, що відзначатиметься разом з усім світом. Адже ця ювілейна дата входить до переліку пам’ятних під егідою ЮНЕСКО.

Львівська національна опера, яка з 2000 року названа іменем співачки, до ювілею патронеси готує цикл святкових подій. Серед них – Гранд-концерт за участі відомого італійського диригента, опера, драма й балет, присвячені співачці, а також лекція-концерт, виставка, презентація книги і навіть концерт юних музикантів.

Події триватимуть у Львівській національній опері з 23 вересня до 2 жовтня і відбуватимуться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Партнери заходів – ЮНЕСКО, Державне агентство України з питань мистецтв і мистецької освіти, Посольство Італійської Республіки у Києві, Інститут італійської культури в Києві, Міжнародний фестиваль Джакомо Пуччині, Музично-меморіальний музей імені Соломії Крушельницької у Львові, Львівський державний музичний ліцей імені Соломії Крушельницької. Інформаційні партнери – Радіо Культура, ФМ Галичина.

У день 150-річчя Соломії Крушельницької на сцені Львівської національної опери відбудеться Гранд-концерт «Соломія. Brava!» Серед виконавців – запрошені співаки й співачки з усіх оперних театрів України, солісти, хор та оркестр Львівської національної опери і запрошений зірковий диригент – італієць Альберто Веронезі. Маестро співпрацював з оперними театрами й симфонічними оркестрами Італії, Австрії, Німеччини, Бельгії, США та іншими, а на львівській сцені виступатиме вперше.

Упродовж святкування ювілею Соломії Крушельницької можна буде більше дізнатися про її життя і творчість. Зокрема, цьому присвячуватиметься виставка на першому балконі театру «Історія тріумфу». Її відкриття відбудеться в день уродин. Далі пройдуть лекція-концерт «Відома та невідома Крушельницька».

Знані твори світового мистецтва – опера «Мадам Баттерфлай» Джакомо Пуччині, балет «Повернення Баттерфлай» Джакомо Пуччині – Мирослава Скорика, драма «Саломея» Наталії Давидовської відбудуться на головній і камерній сценах театру на честь співачки. А ще Соломія постане на сторінках нової книги Олександра Балабка «Кімоно для Баттерфляй», презентація якої відбудеться у Дзеркальній залі театру.

Закриватимуть цикл ювілейних подій два концерти: італійського гітариста-віртуоза Сімоне Онніса, котрий виконає, зокрема, в інструментальному перекладенні відомі оперні арії; вражатимуть також грою і наймолодші музиканти Львова, учні музичного ліцею імені Соломії Крушельницької.

Події, присвячені 150-річчю від дня народження Соломії Крушельницької у Львівській національній опері:

23 вересня, п’ятниця

17:00. Коридор першого балкона

ІСТОРІЯ ТРІУМФУ

Відкриття виставки. Дизайн – Сергій Петлюк. Куратор – Михайло Кобрин

Вхід – за квитками до театру

18:00. Глядацька зала (Онлайн трансляція)

СОЛОМІЯ. BRAVA!

Гранд-концерт світової оперної музики з репертуару Соломії Крушельницької

За участі запрошених виконавців і солістів, хору та оркестру Львівської національної опери. Диригент – Альберто Веронезі (Італія)

24 вересня, субота

14:00. Дзеркальна зала

ВІДОМА Й НЕВІДОМА КРУШЕЛЬНИЦЬКА

Лекція-концерт. У співпраці з Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької у Львові

Вхід – вільний (за запрошеннями, які можна отримати у касі театру)

16:00. Дзеркальна зала

ОЛЕКСАНДР БАЛАБКО «КІМОНО ДЛЯ БАТТЕРФЛАЙ»

Презентація книги

Вхід – вільний (за запрошеннями, які можна отримати у касі театру)

18:00. Глядацька зала

ПОВЕРНЕННЯ БАТТЕРФЛАЙ

Джакомо Пуччині – Мирослав Скорик. Балет на 2 дії

25 вересня, неділя

15:00. Дзеркальна зала

САЛОМЕЯ

Містична драма, присвячена Соломії Крушельницькій, за поетичним сценарієм Наталії Давидовської

18:00. Глядацька зала

МАДАМ БАТТЕРФЛАЙ

Джакомо Пуччині. Опера на 3 дії. Запрошений тенор – Олег Злакоман (Одеса)

29 вересня, четвер

18:00. Дзеркальна зала

ІТАЛІЙСЬКИЙ ВЕЧІР

Концерт камерної музики. Сімоне Онніс – гітара (Італія)

За підтримки Інституту італійської культури

2 жовтня, неділя

15:00. Дзеркальна зала

ДІТИ – СОЛОМІЇ

Концерт учнів Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької

Квитки незабаром з’являться у продажу

Інформаційна довідка про Соломію Крушельницьку:

«У перші десятиліття ХХ століття на оперних сценах світу царювали чотири особи чоловічої статі – Баттістіні, Карузо, Тітта Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот і стати врівень із ними. Нею була Соломія Крушельницька…»

Музикознавець Рінальдо Кортопассі

Виконавиця понад 60-ти оперних партій: преса писала про неї як про «незабутню Аїду», «єдину у світі Джоконду», «неповторну Гальку», «ідеальну Брунгільду», «неперевершену Саломею», «виняткову Валькірію».

Закарбувала своє ім’я, ставши «найпрекраснішою і найчарівнішою Баттерфлай», як ніжно і з вдячністю називав її Джакомо Пуччині. Після того як нова опера «Мадам Баттерфлай» композитора і улюбленця публіки зазнала провалу, Крушельницька погодилася виконати її нову редакцію, і своїм голосом та грою увіковічнила цей твір серед найкращих опер світу.

Упевнено кермувала автомобілем і відмовилася від шлюбу заради кар’єри, кинувши виклик світовим гендерним канонам.

Довела, що бути українкою – це круто, щоразу гордо акцентуючи на своїй національності.

За інформацією пресрелізу