35 років творчої діяльності Володимира Коцура

78

Усе творче життя Володимира Коцура пов’язане з колективом, що нині має назву Академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм

35 років тому молодий, але досвідчений митець, випускник Національної музичної академії України став хормейстером народного хору. У творчому багажі вже був досвід роботи з народними хоровими колективами… Але саме Чернігівський український народний хор став долею Володимира Коцура.

З 2005-го він очолює колектив, який протягом багатьох літ є своєрідною мистецькою візитівкою Сіверського краю. І заслужено: Академічний народний хор – це творці, яких об’єднує не тільки любов до народної музики, пісні, танцю, а й, не меншою мірою, до батьківської землі, її традицій і звичаїв. Цією любов’ю артисти хору щиро діляться зі своїми шанувальниками.

6 травня 2023 року митець і педагог, заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур разом із колегами відзначив ювілей мистецької діяльності великим творчим вечором на сцені обласного філармонійного центру. Соратники привітали маестро теплими побажаннями і запашним українським короваєм.

До концертної програми увійшли твори, котрі найбільшою мірою змальовують мистецький портрет маестро – народні пісні, вокально-хореографічні й оркестрові композиції, зокрема, «Запорізькі козаки», «Толока», «Зозуля останнього кохання», «Ой піду я до млина», «Шамбелина», «Ох і любив козак».

Чільне місце зайняли також авторські опуси Володимира Коцура – «Чарівний мій краю», «Сон древнього собору», «Солдатська прощальна», «Сивий птах», «Село в тополях»… Часто такі твори у виконанні хору вважають народними. І це не дивно, адже композиторський почерк Володимира Коцура впізнаваний саме тому, що базується на глибоко вкорінених, народних традиціях.

Многая літа, Володимире Васильовичу, – у житті й творчості!

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм