«Mad Art of Piano: ELEMENTARY» – школа гри на фортепіано

Вихід нового україномовного навчального видання з фортепіанної педагогіки – подія, на яку чекали

Розробка такого посібника є важливим кроком у розвитку культури піанізму в Україні, що дозволить молодим музикантам навчатись за якісним і сучасним матеріалом.

Юрій та Едера Водики – успішні українські піаністи, які стали авторами нещодавно випущеного видавництвом «Музична Україна» збірника для фортепіано. Створений разом з Іриною Личковахою (викладачка музично-теоретичних дисциплін Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Cтравінського Волинської обласної ради, спеціалістка вищої категорії) та Іриною Водик (авторка ілюстрацій), посібник отримав рекомендацію Погоджувальної ради комунального закладу виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів» (протокол № 1 від 8 лютого 2023 року).

Основу практичних матеріалів становлять українські, європейські, американські народні та дитячі пісні, а також твори для фортепіано світових класиків різних епох. Народні пісні на початку посібника здебільшого подано в автентичному вигляді, а в подальшому – як гармонізації та обробки.

Авторські обробки Юрія дозволяють виконавцям відчути глибину української культури та музичної спадщини, а також розвинути музично-технічні навички учнів. Це наразі дуже актуально і вкрай важливо.

Окрім того, у посібнику є розділи з теорії музики та фортепіанної педагогіки, які допоможуть читачам зрозуміти більше про теоретичну базу й викладання гри на фортепіано. Книга буде корисною для музичних педагогів, студентів музичних відділів навчальних закладів і всіх, хто цікавиться музикою та грою на фортепіано.

Юрій та Едера Водики – лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Едера Водик закінчила луцьку музичну школу та навчалась у Волинському державному коледжі імені Ігоря Стравінського. Наразі вона є студенткою Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Юрій Водик, у свою чергу, закінчив луцьку музичну школу та Київський державний музичний ліцей імені Миколи Лисенка. Зараз – випускник Національної музичної академії України імені Петра Чайковського й Брукнер-університету в Австрії. Працював педагогом у музичній академії FUJAIRAH FINE ARTS ACADEMY (ОАЕ).

Пропонований навчальний посібник є результатом співпраці відомих українських музикантів і педагогів. Він також отримав отримав позитивні відгуки від провідних піаністів України та Європи.

Валерій Козлов, заслужений артист України, професор кафедри спеціального фортепіано № 2 НМАУ (Київ, Україна):

«Посібник “Mad Art of Piano: ELEMENTARY. Школа гри на фортепіано” – це нова яскрава сторінка в сучасному мистецькому світі, яка засвідчує новаторський підхід до процесу навчання початківців в Україні. Теми викладені послідовно, структурно чітко та включають найнеобхідніші для учнів знання. Музичні приклади формують всебічний розвиток юних піаністів, а виклад теоретичного матеріалу є простим і зрозумілим.

Поруч із найбільш важливими для опрацювання класичними творами, активно залучений фольклор, а найбільшу увагу приділено українській народній пісні, здебільшого в обробці Юрія Водика. Автор проведе викладача та учня крізь терни музичного світу професійними та стислими настановами, надаючи змогу учасникам навчального процесу знайти простір для творчих ідей».

Олег Маршев, концертуючий піаніст, професор фортепіанного факультету Anton Bruckner Privatuniversität (Лінц, Австрія):

«Чудовий посібник для початкового навчання гри на фортепіано. Гарно структурований, виявиться дуже корисною підмогою для фортепіанних педагогів, які працюють із дітьми. Автор ясно уявляє собі важливість і складність початкового етапу гри на інструменті, грамотно визначає цілі навчання та допомагає спрямувати весь процес роботи з юними музикантами правильним шляхом. Надзвичайно приємно, що в цьому виданні використовується дуже різнобічний у стилістичному відношенні музичний матеріал, є велика кількість фольклору, особливо для наймолодших учнів.

Упевнений, що по “Mad Art of Piano: ELEMENTARY. Школа гри на фортепіано” діти займатимуться з величезним задоволенням!»

Наталія Толпиго, заслужена артистка України, професорка кафедри спеціального фортепіано № 1 Національної музичної академії України (Київ, Україна):

«Захоплення та позитивні щирі емоції викликає знайомство з посібником “Mad Art of Piano: ELEMENTARY. Школа гри на фортепіано”. Яскравий, самобутній, пізнавальний, містить різносторонній репертуар поряд із лаконічно викладеними теоретичними матеріалами та сповнений неординарних рішень. Так, цікавим є кольорове оформлення позначень у нотному тексті, що фокусує на них увагу юних митців. Ще більш важливо, що автор привертає увагу учнів до жанрових особливостей музичних творів, їхнього характеру, емоційної складової тощо. Видання налаштовує на приємну атмосферу освітнього процесу, а розмаїття фарб, настроїв та емоцій надає переконливе відчуття, що посібник створений автором із любов’ю до дітей. З нетерпінням чекатиму на продовження серії!»

Маргарита Пахомова, заслужена діячка мистецтв України, директорка Київської дитячої школи мистецтв імені Стефана Турчака, викладачка-методистка класу фортепіано (Київ, Україна):

«Музична освіта дитини сьогодні – це запорука успішного розвитку національної культури в майбутньому. Тому дуже приємно, що автор посібника перші музичні кроки присвячує саме українській музиці. Невеличкі за розміром п’єси композиторів-класиків і цікаві авторські обробки українських пісень формують початкові музичні уявлення, навчають відчувати художній зміст і виявляють творчу індивідуальність маленьких піаністів. Упевнена, що школа гри на фортепіано “Mad Art of Piano: ELEMENTARY” урізноманітнить добре відомий навчальний репертуар і стане в пригоді юним талановитим виконавцям».

Створена Юрієм та Едерою Водиками група на Facebook під назвою «Mad Art Music / Професійні ноти та інше» стане вагомим ресурсом для публікації подальших розробок і матеріалів, необхідних для покращення фортепіанної педагогіки. Таким чином, книга не є лише окремим виданням, а становить частину створення ширшої ідеї українського нотного репертуару.

Це не тільки результат великої праці талановитих музикантів, а й підтвердження того, що Україна має багаті традиції і високий потенціал у сфері мистецтва. Окрім того, посібник може зацікавити не лише фахівців і студентів, а й широку аудиторію любителів музики. Його розробка є доказом того, що музичне мистецтво є важливою складовою нашої культури та має потенціал об’єднувати людей навколо загальних цінностей, ідей.

Отже, новий навчальний посібник, створений Юрієм, Едерою, Іриною Водиками разом з Іриною Личковахою, є серйозним кроком у розвитку фортепіанної педагогіки в Україні та може сприяти популяризації української музики у світі.

За матеріалами пресрелізу