«Академія музики» є освітньою платформою, заснованою на базі оркестру Львівської національної філармонії INSO-Львів, і відбувається вже втретє з 2016 року
Цьогоріч вона знову об’єднає на одній сцені талановитих молодих музикантів із Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької та досвідчених оркестрантів у єдиний творчий колектив. Диригуватиме відомий музикант Олександр Гордон (Австрія).
Олександр Гордон, австрійський диригент і провідний ментор «Академії»: «Я хочу поділитися досвідом, що здобув, працюючи десять років концертмейстером альтів Лондонського філармонійного оркестру та запрошеним соло-альтистом Мюнхенської філармонії, Баварського радіо, Тонхалле й LSO у Лондоні, маючи нагоду співпраці з легендарними диригентами, котрі ділилися ідеями, коріння яких сягає самого Бетховена».
«Академія» – це ефективний спосіб глибшого розуміння обраної професії оркестрового музиканта, адже вона покликана розвивати виконавську культуру нового покоління. Робота включає репетиції як цілого колективу, так і групами. Разом зі старшими колегами юні музиканти, а з ними й слухачі, мають можливість пізнати в усіх тонкощах яскравий світ творів визначних композиторів і виступити на великій сцені уже 23 листопада у події «Зерно».
Особливістю вечора стане участь Артура Пройдакова – видатного педагога, який увійшов до десятки найкращих учителів світу за версією Global Teacher Prize 2021. Його місія – сіяти зерна віри, знань і натхнення – перегукується з цінностями «Академії». Цього вечора Артур долучиться до події як модератор, створюючи атмосферу глибокого змісту й особливого натхнення.
Учасники майстеркласів отримають змогу зіграти не лише хрестоматійну Четверту симфонію Бетховена, а й стати безпосередніми виконавцями світової прем’єри. Цього вечора на слухачів чекатиме перше виконання твору нашого сучасника, українського композитора Івана Небесного під назвою «…Дорогою до Небес…» для фортепіано та симфонічного оркестру (соліст – Максим Шадько, відомий український піаніст).
Як вказує диригент концерту Олександр Гордон, «оркестрова музика – не менш чудова форма репертуару музикантів, ніж сольна чи камерна, але з набагато більшою кількістю голосів для прослуховування. Вона вчить нас взаємодіяти, грати в ансамблі, чути одне одного, підсилюючи і супроводжуючи важливі моменти. Іноді змінюючись буквально за одну секунду!»
В оркестрі зазначають, що надалі планують проводити «Академію» по чотири рази за рік на постійній основі, створюючи стипендії, залучаючи меценатів з усього світу, щоб підтримати обдарованих студентів ліцеїв, учнів профільних шкіл у навчанні та купівлі необхідних інструментів.
Іоланта Пришляк, голова правління оркестру, підкреслює: «Платформу “Академії” спрямовано на індивідуальний розвиток кожного учасника, формування базових навичок командної роботи, націленої на досягнення поставлених цілей. У майбутньому ми запрошуватимемо до участі в “Академії” як менторів іноземних солістів-інструменталістів, професорів європейських музичних закладів (Німеччини, Швейцарії, Австрії та інших), що проводитимуть майстеркласи оркестрової і камерної гри, ґрунтуючись на світових традиціях і забезпечуючи безперервність нашої власної».
За матеріалами пресрелізу