bissquit

Лауреатами одразу в двох номінаціях міжнародного фестивалю-конкурсу пісні, танцю, інструментального мистецтва, художнього слова та моделінгу «Constelatia talentelor» («Сузір’я талантів»), що проходив у місті Кишиневі (Молдова), стали артисти Чернігівського обласного філармонійного центру – джаз-бенд «BissQuit» і мистецький проєкт «Сен олмасанъ…»

Як розповів бенд-лідер «BissQuit», кандидат мистецтвознавства Дмитро Теребун, фестиваль проходив із 20 до 24 жовтня минулого року в онлайн-режимі. Участь у заході брали представники 34-х країн світу. Чернігівські музиканти представили майстерність одразу в двох номінаціях і, як стало нещодавно відомо, стали переможцями.

Перше місце в номінації «Інструментальна композиція» «BissQuit» отримав за авторський твір «Kjeledir» (автор – Володимир Балаба), що має з’явитися в першому музичному альбомі гурту. Робота над платівкою наразі триває, тому її зміст музиканти поки що не розголошують.

Ще одне лауреатство – в номінації «Художнє слово». Його вибороли актор і режисер Олександр Лаптій, саксофоніст Нікіта Гірня й басист – Дмитро Теребун за мистецький проєкт на вірш великого кримськотатарського поета Сейтумера Еміна «Сен олмасанъ…» (переклад – сучасна бахчисарайська поетка Наталія Наумова). Нагадаємо: прем’єру меломани могли бачити 18 травня 2020 року в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. За словами Дмитра Теребуна, перемога саме в цій номінації для артистів має особливе значення. Адже про трагедію кримськотатарського народу, що за часів СРСР піддавався гонінням, за допомогою художнього слова й музики тепер дізнається значно більше людей у світі.

Із записом проєкту на вірш Сейтумера Еміна «Сен олмасанъ…» можна ознайомитися за посиланням:

Прослухати композицією «Kjeledir»можна тут:

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм