Ave Vita

24 березня у Національній філармонії України відбудеться світова прем’єра симфонічної поеми «Ave Vita» для оркестру, хору, солістів і органа сучасної української композиторки Анастасії Комлікової

Анастасія Комлікова – представниця нової генерації українських композиторів. Народилася у Донецьку в сім’ї музикантів. Утім згодом родина переїхала до Броварів.
2009-го Анастасія закінчила Національну музичну академію України. Її дипломна робота – камерна експериментальна опера «Самотність», що була поставлена на сцені Оперної студії академії, записана у фонд Національного радіо.

Творчий доробок авторки становлять композиції для симфонічного оркестру, хореографічні сюїти, камерна й хорова музика, естрадні пісні. Особливе місце у творчості мисткині займає музика для дітей.

Вона – кандидатка мистецтвознавства, лауреатка премії імені Віктора Косенка в галузі творчості для дітей і юнацтва, володарка гранта Президента України творчій молоді, почесна спікерка Фестивалю педагогічних ідей, членкиня оргкомітету міжнародного фестивалю сучасної академічної музики «Музичні імпрези України».

Авторка балетів «Форвард», «Бондарівна», збірок «Пісні до свят», «Казкове фортепіано», «Репертуарна збірка для бандури», популярної серії посібників «Музика для малюків» та ін.

Композиторка співпрацює з багатьма професійними та дитячими колективами, низка її творів звучить як педагогічний і концертний репертуар. Вокально-хорові й інструментальні композиції Анастасії Комлікової не раз виконувалися у Польщі, Німеччині, Греції, Англії, США.

«Ave Vita – це твір про перемогу життя, – розповідає авторка. – Про те, що навіть у складні часи випробувань потрібно вірити у перемогу добра над злом. Це розповідь про те, як надія і любов, наче весняне сонце, зігрівають цей світ і відроджують його після руйнівних катастроф».

Також у програмі концерту прозвучить Третя симфонія Йоганнеса Брамса.

Виконавці:

Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України, диригент – Віктор Олійник;

Академічний камерний хор «Хрещатик», художній керівник і головний диригент – Павло Струць;

Ансамбль солістів «Благовість», художній керівник і диригент – Тетяна Кумановська;

Партія органа – Тетяна Жук-Сєдова.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА