yaroslav-dzhus

Про бандуриста Ярослава Джуся кажуть як про людину, що зламала уявлення про традиційну бандуру. Катерину Мельниченко недарма називають «сміливою бандуристкою». Лауреати міжнародних конкурсів Ярослав Джусь і Катерина Мельниченко стали учасниками проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру «Бандурний абонемент»

Ярослав Джусь – інструменталіст, композитор, аранжувальник, радіоведучий. Саме він зініціював Bandura Style – проєкт розвитку бренду бандури в Україні. Він відомий не тільки як лідер гурту «Шпилясті кобзарі», а й своєю співпрацею з популярними українськими виконавцями.

Критики відзначають: «Його авторська музика – щира, тонка, душевна, з українським присмаком, відрізняється особливим мелодизмом і чуттєвістю. Ярослав Джусь поєднує у своїх творах народну творчість і сучасне мистецтво».

У свою чергу, Катерина Мельниченко, знана публікою як сольними виступами, так і в складі бандурних ансамблів, – це і традиційна бандурна музика, і класика, і лаунж із нотками блюзу та джазу. «Нині бандура з інструмента народного перетворилася на самостійний, самодостатній академічний інструмент», – вважає виконавиця.

Альма-матер Ярослава Джуся – Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, альма-матер Катерини Мельниченко – Одеська національна музична академія імені Антоніни Нежданової. Але однією з провідних спільних рис обох музикантів є любов до імпровізування. Їхній виступ у проєкті «Бандурний абонемент» засвідчив цей факт.

До речі, музиканти добре знайомі з чернігівською бандурною школою – з творчістю Капели бандуристів імені Остапа Вересая, Руслани Лісової – композиторки і бандуристки, яка брала активну участь в організації нинішнього концерту. Та й грали його учасники на бандурах чернігівського виробництва.

У першому відділі концерту Катерина Мельниченко представила твори Ігоря Шамо, Михайла Жербіна, Антона Рубінштейна, Анні Шалан, Джона Дауленда, а також авторські твори та українські народні пісні у власному аранжуванні.

У виступі Ярослава Джуся звучала популярна музика – сучасна і класична, джазові стандарти, кавери відомих хітів, музика кіно, експерименти з електронною музикою. На глядачів чекав і сюрприз: експромтом, «з листа» Ярослав виконав три дуети з молодими чернігівськими виконавцями.

«Сучасна бандура дає змогу грати і класику, і джаз, і світові хіти, і ретро – все, що завгодно, – каже музикант. – Бандура – сучасний, модний, стильний інструмент. Моє бажання, моя ідея, – щоб бандура стала популярною в Україні та цілому світі!»

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм