lviv-org-zal

У березні Органний зал підготував 37 подій: шедеври українського симфонізму, шевченківський концерт, Меса соль мінор Баха, сольні виступи запрошених зірок і нові програми артистів органного. А також, як завжди, акції для дітей, екскурсія Органним залом та нова експозиція у Галереї

Березень 2024 року у Львівському органному залі розпочинається з відкриття виставки «Спадщина» фотографа Арсена Харіна, яке відбудеться о 16:30 у Галереї органного залу. Це – фотографії, створені після початку повномасштабного вторгнення у мальовничих Карпатах. Проте головне на них – не так місце, як меседж: зберегти і збагатити надбання предків, памʼятати про своє коріння та пишатися ним, робити українське модним.

Перша декада місяця буде наповнена концертами солістів Органного – органісток Олени Мацелюх, Ольги Стрілецької, піаніста Андрія Макаревича. 8 березня відбудеться речиталь видатного органіста з Вінниці Георгія Куркова. А тих, хто хоче отримати трохи більше, ніж відвідування концерту, запрошують на екскурсію Органним залом 9 березня о 14:00.

У 210-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка, 9 березня о 19:00 заплановано концерт «Шевченко. Вічне». Це музична присвята Кобзареві від Львівського муніципального хору «Гомін» під керівництвом Вадима Яценка. Звучатимуть твори українських класиків – Бориса Лятошинського, Валентина Сильвестрова, Станіслава Людкевича на вірші Тараса Шевченка.

10 березня о 19:00 Георгій Курков постане перед слухачами уже в ролі дириґента. Під його орудою Симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії виконає опусри Золтана Алмаші, Георгія Майбороди та Юрія Шевченка. Слухачів запрошують на вечір емоційної, драматичної, мрійливої, щирої української симфонічної музики.

15 березня о 19:00 лунатимуть «Звуки ангелів при свічках» у виконанні хору «Гомін» під дириґуванням Вадима Яценка. Це – вже відома львівʼянам програма з вишуканих хорових творів композиторів нового тисячоліття у романтичній атмосфері Органного.

16 березня о 14:00 запрошуємо провести вікенд усією родиною на сімейному органному концерті «Карнавал тварин» – особлива програма з творів Каміля Сен-Санса, Едварда Гріга, Деніса Бедарда сподобається і малечі, і дорослим. А виконання Світлани Позднишевої та Ольги Стрілецької, які гратимуть на органі в чотири руки й ноги, не залишить байдужим нікого.

17 березня о 17:00 нову програму з творів Вольфганга Амадея Моцарта презентує піаніст Андрій Макаревич. А того ж дня о 19:00 Органний запрошує на Симфонічну сюїту «Пер Ґюнт» Едварда Гріга у виконанні Луганського філармонійного оркестру під батутою Івана Остаповича.

Безсмертний цикл Антоніо Вівальді «Пори року» у виконанні скрипки та органа – відомий бестселер Органного залу. Цього місяця концерти відбудуться 7, 13 та 22 березня. Проте тим, хто хоче чогось неочікуваного, запропонують «Пори року» для хору та органа: хор «Гомін» та органістка Світлана Позднишева виконають цикл, який переклав композитор Володимир Богатирьов на замовлення Львівського органного залу.

23 березня відбудеться друга подія із серії «Джуніор концерт», яка обʼєднає талановитих дітей і підлітків, надавши їм платформу для виступів перед аудиторією. Це – спільний проєкт Львівського органного залу та Управління культури ЛМР. Куратори – Тарас Демко, Ольга Хома.

24 березня пройде симфонічний концерт «Блискуча класика». Луганський філармонійний оркестр, очолюваний Іваном Остаповичем виконає програму з дійсно блискучих шедеврів Жоржа Бізе, Йоганна Штрауса, Йоганнеса Брамса та Джакомо Пуччині.

А кінець березня мине під знаком Йоганна Себастьяна Баха, день народження якого весь світ святкує 31 березня. У цей день о 14:15 особливу бахівську програму представить публіці органістка Надія Величко, а о 19:00 звучатиме велика та потужна Меса соль мінор у виконанні оркестру Луганської обласної філармонії, органістки Світлани Позднишевої та солістів хору «Гомін».

Також протягом усього місяця на відвідувачів чекають традиційні органні концерти Віталія Дворового, Марка Новаковича, Олени Мацелюх, Ольги Стрілецької і Світлани Позднишевої.

Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.

За інформацією пресрелізу