lviv-philharm-konts-zal

Весна у філармонії починається низкою подій, серед яких унікальний музичний марафон, присвячені Володимиру Івасюку й Тарасові Шевченку вечори, симфонічні концерти від талановитої молоді та родинні ранкові концерти

П’ятниця 01.03.2024 / 19:00. Тітова & Захаров

У перший день березня запрошуємо почути культові твори – «Просвітлену ніч» Арнольда Шенберга та Подвійний концерт для фортепіано, скрипки та струнного оркестру Фелікса Мендельсона. Разом з Академічним камерним оркестром «Віртуозами Львова» їх виконають відомі у Європі українські солісти – піаністка Катерина Тітова, скрипаль Михайло Захаров та диригентка Наталія Стець.

Субота 02.03.2024 / 18:00. Ідентичність

Ідентичністю, самобутністю й сміливістю бути тим, ким себе визначаєш, буде просякнута програма концерту Симфонічного оркестру INSO-Lviv. Прозвучать «Словʼянські танці» Антоніна Дворжака, Концерт для фортепіано з оркестром № 23 ля мажор Вольфганга Амадея Моцарта та Симфонія № 8 Антоніна Дворжака.

За диригентським пультом львівська публіка побачить добре знайомого їй польського диригента, музичного керівника Люблінської опери Вінсента Козловського. У час несправедливої російсько-української війни він укотре приїде до Львова, щоб разом з оркестром INSO-Lviv та знаним піаністом Романом Лопатинським висловити солідарність і підтримку українцям.

До 180-річчя Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка

Неділя 03.03.2024 / 18:00. Володимир Івасюк. 75

У 180-річчя Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка дуже трепетно і символічно вплітається 75-річний ювілей одного з найвідоміших її студентів – Володимира Івасюка. Його композиції стали символом незламності й Незалежності, любові до Батьківщини, рідної мови та культури.

У виконанні мецо-сопрано Марії Стоколяс, Духового оркестру Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка та солістів під керівництвом Ярослава Горбаля звучатимуть знані «народні» пісні та забуті шедеври Володимира Івасюка в унікальному співзвуччі духового оркестру і найкращих солістів!

Понеділок 04.03.2024 / 19:00. Брамс & Дворжак

Цього разу спеціальним проєктом Львівської національної філармонії стане виступ Симфонічного оркестру Оперної студії імені Василя Сліпака Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка під батутою Ольги Хоми. Соліст – Богдан Гаврилов.

У програмі на вас чекає виконання Симфонії № 4 Йоганнеса Брамса – шедевра, який вражає глибиною та емоційною насиченістю. Другою частиною вечора стане виконання Концерту для віолончелі з оркестром Антоніна Дворжака, де тонка взаємодія віолончелі та оркестру витворює коштовне плетиво звукообразів.

П’ятниця 08.03.2024 / 18:00. Весілля Фігаро. Концертне виконання опери Вольфґанґа Амадея Моцарта

До 180-річчя Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка запрошуємо відвідати постановку видатної комічної опери Моцарта (1786). «Весілля Фігаро» – знакова опера для будь-якої сцени. Цього разу у філармонії ми відтворимо сюжет Бомарше у майстерному виконанні солістів і симфонічного оркестру.

Понеділок 25.03.2024 / 12:00. Ранкові концерти для фортепіано

Цьогоріч випускники отримають можливість показати власний хист на професійній сцені. Віримо, що така співпраця стане успішним стартом для молодих музикантів та композиторів, а сцена філармонії — першою та важливою сходинкою до омріяних вершин.

Запрошуємо і вас підтримати магістрів кафедри композиції та почути наднові твори!

До 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка

У його словах – пророцтва та заклики до боротьби, вкриті кровʼю сторінки історії і мальовничі мрії про майбутнє, правдиві картини життя й прекрасні пейзажі Батьківщини.

Субота 09.03.2024 / 16:00. Прелюд пам’яті

Львівська національна філармонія запрошує на два дні вшанування пам’яті українського пророка, генія, Кобзаря. 9 березня відвідайте масштабний захід за участі солістів Софії Соловій, Романа Страхова та Романа Созанського, Галицького академічного камерного хору, Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під керівництвом Тараса Вергуна та Октету «Орфей». У програмі – композиції українських авторів на вірші Тараса Шевченка.

Неділя 10.03.2024 / 18:00. Шевченко. Сьогодні

До 210-річчя Тараса Григоровича присвячені йому твори прозвучать у виконанні двох провідних оркестрів – Військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, а також солістів – баритона Олексія Кувітанова та бандуриста Олега Созанського.

П’ятниця 15.03.2024 / 19:00. Диригенти. Українською: Кіричук

«Диригенти. Українською» – вже знаний проєкт Львівської національної філармонії, заснований у 2020 році. У березневій події «Диригентів. Українською» Академічний симфонічний оркестр філармонії виступить під орудою Наталії Кіричук – диригентки з Києва. Під час майстер-класів, які Теодор Кухар та оркестр проводили спільно зі Студентським науково-творчим товариством «Octopus» Національної музичної академії України, рішенням оркестрантів її було запрошено до цієї співпраці. Спільно з оркестром Кіричук виконає твори Бетховена й Дворжака – симфонічні полотна неймовірної краси та складності, що підкорюються не кожному диригенту сучасності.

Субота 16.03.2024 / 18:00. Цінності

Що ми називаємо цінностями? Найважливіше, непохитне, справжнє. А як щодо музичних творів? Хто чи що визначає їхню цінність? Час, контекст, майстерність, публіка, критики чи, може, сам автор? Точної відповіді не існує. Проте майже всі ми можемо відрізнити безцінний шедевр від дешевої підробки.

На концерті Симфонічного оркестру INSO-Lviv цього вечора звучатимуть справжні музичні діаманти – перевірені століттями, високо оцінені авторами й давно визнані слухачами. Перша симфонія Людвіга ван Бетховена, Симфонія ре мінор Сезара Франка та Пасакалія Антона Веберна.

Середа 20.03.2024 / 19:00. Перлини світової класики

Понад століття Львівська філармонія була першою омріяною сценою для багатьох визначних музикантів. Дебюти тут дарували найрізноманітніші переживання: хвилюючі та бентежні, радісні й захоплені.

Ніхто не знає, якими саме будуть перші кроки до слави солістів цього концерту, однак запевняємо, що вечір залишить по собі приємні спогади. Більшість із запропонованих творів – перевірені століттями шедеври: увертюри та арії з опер Моцарта, Верді, Россіні, концерти Вебера і Шопена. Музиканти спеціально поєднали улюблені твори, щоб подарувати вам справді незабутній вечір. Тож запрошуємо приєднатись до віртуозної весняної події!

БАХ Маратон 21–24 березня

Щороку на честь дня народження Йоганна Себастьяна Баха Львівська національна філармонія проводить «БахМаратон». Як відомо, більшість світу святкує уродини митця 21 березня – за старим календарем, адже протестантська Німеччина прийняла григоріанський календар у 1700 році з домовленістю, що аж до року 1699 всі дати зберігаються чинними.

Четвер 21.03.2024 / 19:00. 22 дитини Баха

Одного разу Моцарт зронив: «Бах – батько, а ми його діти». І хоч тоді йшлося про Карла Філіппа Емануеля, сьогодні ми б хотіли наголосити на вічності постаті Баха й тому, як її присутність непомітно та сильно впливає на сучасне життя. Уся знайома нам музика позначена його впливом, наші музиканти змалку зростали на його творчості, існуючі насущні теми охоплені в цій безмежній синергії барокового генія та майстра.
Відвідайте цей концерт і можливо у списку спадкоємців Баха нас стане більше

П’ятниця 22.03.2024 / 19:00. Vivace

Другий концерт маратону, який «пробіжить» цьогоріч у Львівській національній філармонії, відбудеться у темпі Vivace. Понад 300 років тому цей темп символізував достатньо помірний рух – саме для того, аби ви відчули себе повноправним володарем ситуації, але попри це почувалися у ній цілком динамічно.

У комфортній швидкості обрані твори програми підкажуть вам нові рішення та інсайти для власних немузичних проєктів, або ж навпаки допоможуть відпочити. Така вже ця музика Баха – невіддільна від нашої дійсності та владна над нею навіть крізь віки.

Субота 23.03.2024 / 18:00. Бах усміхається

…А Бах усміхається. Йому радісно… Його музика звучить у найкращих концертних залах світу, церквах, із мобільних телефонів… Жоден інший композитор не удостоївся такої величезної уваги від побратимів-музикантів, які з насолодою творять перекладення, обробки й «кавер-версії» – від класичних аж до джазу – на відомі теми німецького Генія. І наш концерт є цьому підтвердженням.

Твори Йоганна Себастьяна Баха прозвучать у цікавих і неординарних, різностильових та «драйвових» аранжуваннях Андрія Яцківа й Сергія Гуріна. Ми тішимося! А Бах усміхається…

Неділя 24.03.2024 / 11:30. Автостопом по музичній галактиці. Планета Диригентських паличок

Що може бути захопливішим за знайомство з великим симфонічним оркестром? Запрошуємо почути всі його барви та познайомитись із музичними інструментами!

«Автостопом по музичній галактиці» – це цикл інтерактивних музичних пригод Дзень-Бума та його друзів по музичній галактиці. Протягом 10 концертів разом із Дзень-Бумом юні слухачі побувають на дивовижних планетах музичної галактики, де зможуть познайомитися з їхніми мешканцями й особливостями кожної із планет. Також перед концертами об 11:00 на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви з унікальним музичним реквізитом від Центру музичного розвитку «TEMPO».

Неділя 24.03.2024 / 16:00. Аdagio

Концерт досліджуватиме архітектуру звучання, що плавно розгортається в часі. Adagio, темп розміреності й роздуму, відкриватиметься слухачам поступово завдяки унікальному виконавському складу відомих львівських музикантів. На противагу цьому ностальгійному умиротворенню у залі пануватиме й запальна атмосфера. Завітайте на цю експозицію творчості майстра світової величі Баха та натхненого ним композитора із Бразилії – Вілли-Лобоса!

Неділя 24.03.2024 / 19:30. Барокова капела

Без легковажності, але з фантастичним почуттям гумору й фантазії: таким у цьому концерті постане світ бароко і два його кити. Георг Філіпп Телеманн і Йоганн Себастьян Бах. Як знак спільноти, що сміливо будує майбутнє, барокова капела означає більше, ніж лише назву. Молодь звертається до старовини. Давнє звучання відроджується в юних руках і сповіщає про нову надію. А також увінчає маратон Бахіани-2024 до наступного року.

Вівторок 26.03.2024 / 19:00. Perpetuum Mobile* | Вічний рушій

Якщо заплющити очі й послухати перший твір цієї програми на акордеоні – справді особливому інструменті, – може видатись, що звучить могутній орган або ж цілий оркестр. Тому що темброві можливості акордеона, а саме його регістрова природа дозволяє виконувати найрізноманітнішу музику різних епох і жанрів та абсолютно відмінних від акордеона інструментів, як здається на перший погляд.

Сьогодні яскравою стає тенденція до розширення акордеонового репертуару. Тож ви почуєте як перекладення, так і власні композиції молодого талановитого музиканта Дениса Снігірьова.

Четвер 28.03.2024 / 19:00. Спогад про місто

Лондон, Прага, Маріуполь – колись ці назви могли б розміститись на карті мандрівника, в нотатці з планами на відпустку чи в одному фотоальбомі. Зараз ми частіше згадуємо їх в іншому контексті, – це міста, які допомагають, стають прихистком, підтримують або ж чекають на повернення. Саме з містами буде повʼязана програма Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» та диригента Парвіза Ях’яві.

Розпочне концерт «Місто Марії» Золтана Алмаші, в якому йдеться про місто, що до останнього боронило себе, страху в якому було менше, ніж мужності, а відчаю – ніж надії. Продовжить програму одна з найкращих класичних інструментальних серенад – твір англійського композитора Едварда Елгара, що став не тільки знаковим у доробку композитора, а й перлиною британської музики. У найкращих традиціях оркестрових вечорів імпреза завершиться надією та світлими настроями. Їх подарує Серенада для струнних мі мажор Антоніна Дворжака.

П’ятниця 29.03.2024 / 19:00. Дерево Життя

Вечір найрізноманітнішої класики у виконанні солістів, хору та симфонічного оркестру не залишить байдужим нікого: так із перших, крихких поодиноких звуків виростає могутня симфонія Життя.

У цій програмі один із композиторів має прізвище головного лиходія з шерлок-голмсівського всесвіту. Більше жодних інтриг, але ще багато цікавинок: цього вечора волелюбно звучатиме знаменита увертюра з опери «Сорока-злодійка» італійця Джоаккіно Россіні та сучасна симфонія «Дерево Життя» американського композитора Річарда Моріарті. Часова різниця між появою творів становить понад два століття, і кожен автор вклав у звучання своєї композиції власні принципи й переконання, гідні уваги.

Також запрошуємо відвідати події, які відбудуться на камерній сцені філармонії:

Четвер 28.03.2024 / 17:00. Весняна феєрія

Неділя 31.03.2024 / 16:00. Відлуння твоїх кроків

За інформацією пресрелізу