buket

З 16 до 26 серпня у Києві вдруге пройде фестиваль Bouquet Kyiv Stage. Упродовж 11 днів кияни та гості столиці зможуть відвідати понад 25 концертів і 70 кінопоказів, художні та фотовиставки, театралізовані екскурсії, бесіди під ясенем та інтерактивні заходи для усієї родини.

Цю масштабну мистецьку подію організував культурний центр «Дім Майстер Клас». Куратори фестивалю підготували вельми потужну програму, об’єднавши у ній різні – жанрово, тематично і настроєво – події. Наскрізна тема цьогорічного заходу – «Звуки міста», а його основа – музика.

25 музичних імпрез охоплюють концерти класичної, сучасної камерної і симфонічної, джазової, електронної, експериментальної музики, виступи українських та зарубіжних гуртів, оркестрів та всесвітньо відомих солістів і диригентів. Музична програма розподілена на два потоки, назви яких, алюзійно чи прямо, відсилають до китайського традиційного живопису: «Площі і пагорби» та «Птахи і квіти».

Ейстен Севог і Бенедикте Торгет (Норвегія)

Фестиваль відкривають дві різностильові імпрези: концерт музики української композиторки Вікторії Польової під назвою «Маргіналії» (серія «Площі і пагорби», початок о 18:00) і виступ норвезького музиканта Ейстена Севога у тандемі із солісткою Бенедикте Торгет (напрям «Птахи і квіти», початок о 21:00).

Серед учасників музичної програми, кураторкою якої є музикознавець Любов Морозова, – піаніст Олексій Гринюк і скрипаль Андрій Бєлов, американо-ізраїльський джазовий піаніст Гай Мінтус, оперні співаки Теммі Генсрад та Ніколас Ішервуд із США, французький гурт Trio Elysée , ансамбль зі Швейцарії Ensemble Proton Bern, австрійський квартет Airborne Extended, етно-гурт ДахаБраха, концерт «ТЕЛЬНЮК: Сестри», електронні гурти Ptakh_Jung, Dz’ob і «Сон Сови», українські джазові співачки Лаура Марті та Назгуль Шукаєва і американський джазовий піаніст Міша Циганов та багато інших.

Одразу п’ять оркестрів – New Era Orchestra, Національний президентський оркестр, Kyiv Fantastic Orchestra, «Віртуози Києва» та «Київські солісти» — візьмуть участь у фестивалі.

Також у рамках форуму пройдуть дев’ятиденні воркшопи з диригентського та вокального мистецтва, організовані компанією U Artist Music (США). Учасники приїдуть із США, Канади, Японії, Китаю, Кореї, Франції, Австрії та України. Фінальним акордом інтенсивну стануть чотири концерти.

Окрім потужної музичної програми, на фестивалі Bouquet Kyiv Stage запланована не менш насичена кінопрограма. Протягом дев’яти днів, з 17 до 25 серпня о 19:00, можна буде переглянути найкращі українські короткометражні стрічки останніх кількох років. Програма кожного дня – це букет фільмів, сформований за безпосередньої участі оргкомітетів фестивалів, премій та кінопроектів: Київський Кінобукет; букет від Одеського міжнародного кінофестивалю, букет від «Сучасного українського кіно»; букет від проекту «Дивись українське»; букет від Docudays UA; букет від  кінофестивалю «Відкрита ніч»; букет від Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», а також букет «Золотої дзиґи» від Української Кіноакадемії та букет від фестивалю Міжнародного кінофестивалю анімаційних фільмів КРОК.

На фестиваль варто йти і за візуальним мистецтвом. Тут пройдуть виставка українського живописця, графіка і монументаліста Олександра Дубовика «Білий Букет», художня виставка «Автопортрет з букетом», яка охоплює 55 картин, написаних 31 художником, фотопроект Кіри Кузнєцової «За п’ять хвилин до початку…» і виставка Вікторії Зубенко «Зупинись. Дивись. Мистецтво».

Ensemble Proton Bern (Швейцарія)

Куратори фестивалю потурбувалися аби фестиваль зацікавив людей різного віку і з різним естетичним досвідом. Так, для батьків із малюками від народження заплановано фортепіанний концерт у дві руки від проекту Baby Mozart (26 серпня о 11:00). Старших дітей можуть зацікавити інтерактивні програми від шведського мистецького колективу MELO (запланована також програми для дітей із аутизмом – 24 серпня о 12:00). MELO підготували і хореографічний воркшоп із пластичного танцю для людей літнього віку (22 серпня о 16:00). Варто відвідати і театралізовану екскурсію «Софією Київською» (з 24 до 26 серпня).

Окремий напрям фестивалю – бесіди під ясенем зі знаковими для української культури людьми (щодня о 17:00 та 19:00).

Усі події відбуватимуться на двох основних локаціях: концерти, театральні вистави та інтерактивні програми проходитимуть просто неба – у саду «Софії Київської», а кінопокази – у камерному приміщенні музею «Золоті ворота».

Оскільки організатори події позиціонують фестиваль як подарунок місту, вхід на всі події є вільним. Гостям заходу варто буде сплатити лише за вхід до «Софії Київської» та «Золотих Воріт» – 50 гривень.

Детальну інформацію можна знайти на сайті фестивалю: https://bouquetstage.com/

За інформацією прес-анонсу