zastavka

Жителі Чернігова – щирі любителі українського народного танцю та понад двадцять років стежать за творчістю і постійно відвідують концерти театру танцю «Слов’яни»

25 травня у Чернігівському академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбувся щорічний великий концерт народного художнього колективу Театру танцю «Слов’яни». Його керівниками, а також творцями є відмінники освіти України Володимир і Марина Дядечки.

Колектив постійно бере участь у святкових концертах, обласних і всеукраїнських фестивалях. На високому рівні представляє хореографічну культуру Чернігівщини на міжнародних фестивалях народної творчості. Оригінальні й неповторні постановки «Слов’ян» завжди вражають розмаїттям танцювального жанру.

За час творчої діяльності театр танцю не раз був переможцем міських, обласних, міжнародних фестивалів і конкурсів. Нагороджений почесними грамотами й дипломами. До слова, колектив нещодавно повернуся із Чехії, де отримав Гран-прі та зайняв два перших місця у Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої та юнацької творчості у Празі.

Кожен виступ «Слов’ян» насичений високою майстерністю, професіоналізмом і демонструє блискучі танцювальні постановки. Цей концерт також не став винятком. Він складався з двох відділів і налічував близько трьох десятків номерів. Концертна програма містила не тільки українську народну хореографію, а й сучасну танцювальну пластику.

Концерт складався із контрастних танцювальних блоків, які постійно чергувалися, – народні танці, сучасна пластика та класична хореографія. Така насичена танцювальна програма доповнювалася виступами запрошених гостей, серед яких були танцювальні колективи міста Чернігова, а також вокалісти Ю. Марченко, А. Гальчук та С. Макашов.

Завершення концерту було насичене українськими народними танцями, що складали сюїту «Чернігівські гуляння». Кульмінацією стала яскрава сцена «Карапет» у виконанні молодшої і середньої груп ансамблю. Феєричну крапку поставив блискучий «Гопак» у виконанні старшої групи. Саме цей танець є візитівкою «Слов’ян», колектив виконує його вже понад 20-ти років.

Такі щорічні концерти є не тільки звітними, а й у певному сенсі прощальними. Адже щороку колектив випускає учнів. За понад двадцять років існування колективу Марина та Володимир Дядечки випустили близько 200 підопічних. Деякі з них далі продовжують улюблену справу, вступаючи до Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря, або працюють у Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського.

«Слов’яни» – не фольклорний колектив, де танцюють виключно народні танці. Це справжній театр хореографічних мініатюр, у якому присутні практично всі жанри танцювального мистецтва. Кожен номер колективу – це міні-спектакль, де вдало поєднані народні мотиви з класикою, балетом і елементами хіп-хопу. У творчому доробку майже три десятки танцювальних композицій, від стилізації народних танців до сюжетних, смислових і театральних номерів.

Для довідки: народний художній колектив театр танцю «Слов’яни» заснований відмінниками освіти України Мариною і Володимиром Дядечками у 1995 році на базі середньої школи з поглибленим вивченням іноземних мов № 1. Від 2008 року працює при Міському палаці культури.

У 2001 році «Слов’янам» присвоєно звання «зразковий», у 2012 – «народний».

Віра ПЛУТОК