tchornobyl

12 квітня у Національній філармонії України звучатиме Реквієм ре-мінор Луїджі Керубіні: цим твором музична громадськість столиці відзначить 30-ту річницю однієї з найбільших світових екологічних катастроф минулого століття – аварію на Чорнобильській атомній електростанції.

У жанрово розмаїтій і багатій творчій спадщині Луїджі Керубіні, де центральне місце посіли опера та духовна музика, є дві заупокійні меси. Вперше до жанру Реквієм композитор звернувся у 1816–1817 роках. Твір було виконано до роковин страти Людовіка ХVІ. Попри значущість події, за якої відбулася прем’єра твору, Реквієм отримав негативну оцінку: консервативно налаштовані діячі католицької церкви визнали його занадто світським, а архієпископ Паризький Луї де Кела засудив використання у хорі жіночих голосів і взагалі заборонив виконувати заупокійну месу Керубіні у службах. Між тим, у мистецьких колах Реквієм отримав найвищу оцінку. Зокрема Бетховен вважав його найкращим твором у цьому жанрі. І саме перший Реквієм Керубіні лунав на похоронах Бетховена.

12122105_(1)Однак у меморіальному концерті звучатиме інший Реквієм Керубіні – для триголосного чоловічого хору. Вочевидь композитор врахував критику церковників, створивши 1836 року другу заупокійну месу вже для чоловічого виконавського складу. Цей несентиментальний твір згідно із заповітом митця звучав на його власних похоронах.

У концерті з нагоди 30-х роковин від дня Чорнобильської трагедії твір виконають чоловіча група Академічного хору імені Платона Майбороди Українського радіо, Муніципальна академічна чоловіча хорова капела імені Левка Ревуцького та Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо. За диригентським пультом – народний артист України Володимир Шейко.

За інформацією прес-релізу.