lviv-opera-kolektyv

Coloratura Opera Lab – проект для професійного розвитку молодих оперних співаків і співачок, який нещодавно розпочався у Львові у співпраці з Львівською національною оперою та анонсував постановку першої молодіжної вистави

Для постановки обрали оперу «Так чинять усі (Cosi fan tutte)» Вольфганга Амадея Моцарта, яка влітку 2020 року стане всеукраїнською прем’єрою, адже її немає в репертуарі жодного оперного театру країни. Ще однією особливістю вистави стане те, що вона звучатиме просто неба. Однак місце проведення такої унікальної для Львова та й усієї України події організатори поки тримають у таємниці.

До числа солістів запрошують молодих оперних співаків і співачок із різних куточків України, яких спеціально обиратимуть на попередньому прослуховуванні, що відбудеться вже 25 листопада у Львівській опері. Ознайомитися з умовами участі у прослуховуванні та подати заявку можна на сайті: coloraturalab.com

«Так чинять усі» Вольфганга Амадея Моцарта є провідною і популярною оперою в репертуарі світових театрів, – вона вважається однією з найкращих опер композитора, поруч із «Дон Жуаном», «Чарівною флейтою» (які є в репертуарі Львівської опери), «Весіллям Фігаро» та «Милосердям Тита». У Львові оперу «Так чинять усі» ставили ще у 1927 році, силами оперної студії Польської консерваторії.

Постановка опери в рамках проекту Coloratura Opera Lab реалізується за підтримки «Європейської Солідарності», пана Олега Синютки і Львівської національної опери.

Нагадаємо, що Coloratura Opera Lab – це перший в Україні проект, який сприяє професійному розвитку молодих оперних співаків і співачок. Він об’єднує кілька напрямків – майстер-класи з найкращими світовими педагогами і, звісно, практику – концерти, перформанси та оперні постановки. Адже найвагомішою проблемою для молодих співаків України є відсутність практики на оперній сцені, а також можливості співпрацювати зі світовими професіоналами з різних сфер оперного мистецтва – педагогами з вокалу, акторської майстерності, правильної вимови, режисерами, диригентами, агентами, імпресаріо оперних театрів тощо. Проект дає можливість молодим учасникам здобути різносторонній світовий досвід і не витрачати при цьому величезні кошти на майстер-класи чи консультації за кордоном.

За матеріалами прес-релізу