Consolation: диск української музичної класики

329

6 червня, у Національний день Швеції у київській галереї «КалитаАртКлуб» відбудеться презентація записаного у Швеції альбому української класичної камерної музики «Consolation»

Ініціатором та артистичним директором проекту є шведсько-українська піаністка Наталія Пасічник, відома концертною діяльністю в Європі, США, Японії та Аргентині. Вона виступала у таких відомих місцях, як: Suntory Hall (Токіо), Laeiszhalle (Гамбург), de Singel (Антверпен) та Teatro Colón (Буенос-Айрес). У записі диску, окрім самої Наталії, також взяли участь Якоб Кораньї (віолончель), Лютандо Кейв (баритон), Еміль Джонасон (кларнет), Крістіан Сварфвар (скрипка) та сестра Наталії, відома співачка Ольга Пасічник (сопрано).

Альбом отримав назву за однією із його композицій – фортепіанною мініатюрою «Consolation» Віктора Косенка, котра відсилає до знаменитих одноіменних п’єс одного з лідерів європейського музичного романтизму ХІХ століття Ференца Ліста і водночас вказує на стильовий фокус даної аудіозбірки – романтизм, неоромантизм, постромантизм. Повна назва альбому – «Consolation: Forgotten Treasures of The Ukrainian Soul» («Розрада: забуті скарби української душі»). До релізу увійшли камерно-вокальні та камерно-інструментальні твори Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Віктора Косенка, Левка Ревуцького, Бориса Лятошинського, Василя Барвінського, Миколи Колесси, Юлія Мейтуса, Аркадія Філіпенка, Мирослава Скорика, Валентина Сильвестрова.

У програмі презентації: брифінг, виступ Наталії Пасічник (рояль) і Крістіана Сварфвара (скрипка); показ документального фільму «Українська рапсодія» (Україна-Швеція).

Спеціальний гість заходу – дитячий хор «Щедрик».

Презентація відбудеться за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства України в Королівстві Швеція, Українського інституту у Швеції.

Початок о 18 годині.

За матеріалами прес-релізу