Crescendo Atr Forum-2021 запрошує

Наприкінці травня – початку червня на спільноту педагогічних працівників початкової мистецької освіти очікує другий за ліком соціально-методичний проєкт Crescendo Atr Forum-2021.

Як і минулого року проєкт охоплює два масштабні заходи: Всеукраїнську учнівську конференцію «ARS LONGA» та Міжнародний онлайн-семінар «Початкова мистецька освіта сьогодення: світовий досвід».

ІІ Всеукраїнська учнівська конференція «ARS LONGA» запланована на 29–31 травня. Продовжуючи традицію спорідненого заходу – учнівської конференції «Мистецтво без меж: шлях до науки», що проходить восени в рамках фестивалю сучасної академічної музики «Київ Музик фест», «ARS LONGA» також задумана як явище багатоскладове. Основна її частина – власне конференція – пройде в уже добре відпрацьованому форматі дискусійних панелей, що проходитимуть за тематичними напрямами. Останні охоплюють широкий спектр науково-мистецьких зацікавлень: від класичної музики, музичних інструментів, виконавських колективів, складових музичної мови до музики і її взаємодії з суміжними видами мистецтва та проєктів і промоцій у сфері мистецтв. Модераторами конференції будуть учні мистецьких шкіл із різних областей України, які за результатами ІІ Всеукраїнської учнівської конференції «Мистецтво без меж: шлях до науки» в рамках ХХХІ міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест-2020» отримали «Сертифікат модератора».

До участі в учнівській конференції запрошені спеціальні гості – відомі постаті української музичної культури сучасності: Микола Лисенко, диригент, нащадок українського композитора Миколи Віталійовича Лисенка; Володимир Войт, бандурист, диригент і композитор; Єфим Руах, театральний художник та Роман Коляда, радійник, журналіст, поет, піаніст-імпровізатор. З усіма ними заплановано проведення творчих зустрічей, модерувати які також будуть учні.

У рамках конференції також пройдуть суміжні культурно-мистецькі та методичні заходи. Серед них – воркшопи зі створення скетчів та коміксу, майстер-клас з акторської майстерності та ораторського мовлення, онлайн-презентації та виставки художніх робіт, інтерактивні екскурсії (онлайн/офлайн формат), круглий стіл для викладачів-консультантів.

Варто наголосити, що учні мистецьких шкіл можуть брати участь як в усіх заходах конференції, так і в окремих подіях. З цією метою організатори проєкту розділили реєстрацію. Зокрема, кінцевий термін подачі заявки на участь у власне конференції спливає з останніми хвилинами 3 травня. Натомість реєстрація на воркшопи та майстер-клас буде відкрита у середині травня і матиме значно меншу кількість місць, аніж материнський захід.

Якщо конференція «ARS LONGA» зорієнтована на здобувачів мистецької освіти (що власне визначено її статусом – учнівська), то друга складова проєкту – Міжнародний онлайн-семінар «Початкова мистецька освіта сьогодення: світовий досвід» – призначений для педагогічної спільноти. Метою заходу є обмін досвідом із питань функціонування системи мистецької освіти в різних країнах світу. Семінар заплановано на 2-3 червня 2021 року. Так само як і щодо конференції, реєстрація на нього дійсна до 3 травня включно.

З програмою Crescendo Atr Forum-2021 можна буде ознайомитися 15 травня 2021 р. на сайтах та сторінках організаторів у соціальних мережах.

Отож, Crescendo Atr Forum-2021 запрошує. Наголосимо, що участь в усіх заходах проєкту безкоштовна.

Довідка

Авторка та менеджерка проєкту – Олена Садівнича, завідувачка теоретичного відділу ДМШ №39 м. Києва, викладачка-методистка.

Науковий куратор проєкту – Юрій Чекан, доктор мистецтвознавства, лауреат премії імені Миколи Лисенка, професор кафедри історії світової музики Національної музичної академії України імені Петра Чайковського.

Засновники та організатори форуму: Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, Київський міський методичний цент закладів культури та навчальних закладів, відділ культури Оболонської в місті Києві державної адміністрації, Дитяча музична школа №39 м. Києва.

Партнери проєкту: Київський Національний академічний театр оперети, Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва (Київська опера), Меморіальний музей-квартира Віктора Косенка, інтернет-журнал «Музика», Асоціація резидентів культури.

За інформацією прес-анонсу