Banner

20 серпня на сцені Національної опери України виступить один з найкращих молодіжних оркестрів Європи

103 молоді музиканти з Польщі, України, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії і Молдови виступатимуть під управлінням диригента Андрія Борейка та за участі запрошеного соліста-скрипаля Юліана Рахліна (гратиме на скрипці Страдіварі «ex Liebig» 1704 року).

Програма концерту у Києві складатиметься з відомих творів, серед яких Концерт для оркестру Вітольда Лютославського, Концерт для скрипки з оркестром Людвіга ван Бетховена. У Києві музиканти виконають також твори видатних українських композиторів Миколи Лисенка та Валентина Сильвестрова, який цього року святкує 80-ти річний ювілей.

Оркестр було сформовано в результаті двох етапів прослуховувань. Потрапити до поточного сезону I, CULTURE Orchestra намагалось понад 700 молодих музикантів (18-25 років). З України до складу оркестру цього року увійшло 18 музикантів.

Оркестр створено за ініціативи Інституту Адама Міцкевича – установи, що популяризує Польщу і польську культуру за кордоном. Художнім директором «I, CULTURE Orchestra» є видатний український диригент Кирило Карабиць. Як освітній проект оркестр надає молодим музикантам можливість вдосконалювати свою майстерність під орудою видатних диригентів, солістів та інструменталістів. У «I, CULTURE Orchestra» на сьогоднішній день узяли участь понад 600 молодих музикантів. Місією оркестру є підтримка діалогу між країнами Східної Європи й Південного Кавказу за допомогою музичних проектів.

«У світі існує багато чудових оркестрів, які ідеально виконують навіть найскладніший репертуар, – говорить директор оркестру Ева Богуш-Мур. – Те, що приводить глядачів на концерти молодіжних оркестрів, що створює неповторну магію таких концертів – це непересічні й надзвичайно сильні емоції. Молоді музиканти дають слухачам не лише виконання найвищого рівня, а й неприховану радість від гри й сльози зворушення у відповідь на овації».

Турне I, CULTURE Orchestra розпочалося 13 серпня на фестивалі «Шопен і його Європа» у Варшаві. 19 серпня музиканти виступатимуть також у Мінську, а після київського концерту – у Берліні та італійському місті Добб’яко.

За матеріалами прес-релізу

Замовлення та бронювання квитків на сайті: https://tickets.opera.com.ua/web/event/event_id/899