kyivski-solisty

21 серпня у Колонному залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України у виконанні Національного камерного ансамблю «Київські солісти» прозвучить цікава програма «Опероманія»

У концерті будуть представлені «неоперні» твори оперних композиторів Джузеппе Верді (Квартет у перекладенні для струнних), Ріхарда Вагнера («Зигфрід-ідилія»), музика на оперну тему (Фантазія «Кармен» Пабло Сарасате у перекладенні для струнних та ударних). А Інтермецо з опери «Сільська честь» П’єтро Масканьї та Інтермецо з опери «Таїс» Жуля Массне, стануть головним «оперним» ланцюжком в імпрезі.

Проект здійснюватиметься за участю відомих естонських музикантів: диригента Еркі Пехка та скрипальки Лінди-Анетте Верте.

Еркі Пехк закінчив Естонську академію музики в Таллінні, підвищував кваліфікацію у Латвійській музичній академії і Гільдхоллдському музичному коледжі Лондона. Брав участь у майстер-класах Хіроюкі Івакі (1990) і Джона Еліота Гардинера (1991). 17 років (1994–2011) працював диригентом Естонської національної опери в Таллінні. Був музичним керівником багатьох мюзиклів компанії «Smithbridge Productions» (1998–2008), очолював міжнародний фестиваль оперної музики «PromFest» у Пярну (Естонія).

Співпрацював із такими відомими музикантами, як скрипалька Тетяна Грінденко, coпpaнo Бapбapa Гeндpікc, контратенор Макс Емануель Ценчіч, флейтистка Камілла Хойтенга, трубач і композитор Маркус Штокхаузен.

У 2000 році заснував «Оркестр XXI століття» у Таллінні. Колектив виконує в основному сучасний, але і класичний репертуар естонських і закордонних композиторів.

Із Національним ансамблем «Київські солісти» співпрацює з 2016-го.

Лінда-Анетте Верте – лауреатка Національного конкурсу струнних інструментів (ІІ премія, Естонія, 2015) і володарка спеціального призу за обов`язкову п`єсу («Елегія самотності» Тину Кирвиця); дипломантка і володарка спеціального призу Першого естонського конкурсу камерних ансамблів із фортепіано «In Corpore», лауреатка міжнародних конкурсів «Музичне місто Європи» за участю спеціальних преміальних конкурсів Паоло Серрао (ІІІ премія, Італія) і «Відродження» (І премія, Вірменія, 2014).

У 2015 році відбувся її дебют із Національним симфонічним оркестром Естонії. У сезоні 2015–2016 як учениця була зарахована до Канадійського національного оркестру мистецтв Інституту оркестрових досліджень. У 2016–2017 – концертмейстер симфонічного оркестру Музичного театру в Тарту.

2016-го скрипалька отримала диплом бакалавра Академії імені Яна Сібеліуса у Хельсінки, Фінляндія (клас Марії Тампере-Безродної) і нині вчиться у магістратурі. Грає на скрипці Джозефа Гальяно (сер. XVIII ст.), яку люб`язно надав Естонський фонд музичних інструментів.

Національний камерний ансамбль «Київські солісти» – один із провідних мистецький колективів України, створений свого часу відомим скрипалем, народним артистом України, професором Богодаром Которовичем (1941–2009).

Отже, «Опероманія» принесе справжню насолоду слухачам яксамою музикою, так і високопрофесійним виконанням. Не пропустіть!

Початок о 19 годині.

За матеріалами прес-релізу