collectief-nov

15 листопада у Національній філармонії України відбудеться Концерт із нагоди Дня Короля Бельгії

День Короля святкують у Бельгії з 15 листопада 1866 року. Свято заснував бельгійський король Леопольд II.

Цьогоріч в Україні Посольство Бельгії відзначатиме День Короля престижним концертом за участю всесвітньо відомого бельгійського камерного ансамблю «Het Collectief», що виступатиме в Україні уперше.

Ансамбль «Het Collectief» постав 1998 року в Брюсселі. У його основному складі 5 музикантів, які створюють те неповторне й своєрідне звучання, що досягається поєднанням струнних, духових інструментів і фортепіано. У репертуарі «Het Collectief» віддає перевагу періоду Нововіденської школи. Музиканти виконують твори ХХ століття, а також найактуальніші експериментальні композиції. Колектив активно гастролює у Бельгії, Голландії, Франції, Німеччині, Австрії, Словаччині, на Мальті, Кіпрі, в Іспанії, Перу й Бразилії.

У Києві ансамбль виступить розширеним складом: Томас Ділтьєнс – фортепіано, Віберт Артс – скрипка, Вінсент Гепп – альт, Мартейн Вік – віолончель, Йонатан Фокар – контрабас, Жюльєн Ерві, Нейле Делафонтен – кларнет, Тон Фрет – флейта, Лізбет Девос – сопрано.

het_collectief-nov

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгії в Україні пан Люк Якобс: «Традиційно осінь є порою пам’яті за загиблими. Вшанування в Україні 75-х роковин масових убивств у Бабиному Яру стало потужним та емоційним моментом роздумів над жахливими злочинами, скоєними проти людства, їхніми наслідками та попередженням для нинішнього й майбутніх поколінь. Музичні твори, що виконуватимуться у цьогорічному концерті з нагоди Дня Короля, є вражаючим музичним виразом цих людських і моральних викликів».

Жахіття Другої світової війни спонукали багатьох композиторів до відтворення власного соціального, політичного чи релігійного світогляду в музиці. Так, Ганс Ейслер був одним із тих митців, які присвятили творчість рухові опору. Він продовжував боротьбу навіть під час вигнання у Сполучених Штатах. Кантати Ганса Ейслера прозвучать у виконанні Лізбет Девос.

Чеський композитор Ервін Шульгоф, мистецтво якого нацисти затаврували як «дегенеративне», загинув у концтаборі у Вюльцбурзі. У концерті виконуватимуться його Концертино для флейти-піколо, альта й віолончелі, Соната для флейти і фортепіано, оp. 61 (1927 р.).

Саме в цей період француз Олів’є Мессіан створив знаковий «Квартет на кінець часу» – апокаліптичне світобачення митця, втілене під час перебування у таборі для військовополонених у Німеччині (1940–1941 роки). У цьому творі композитор передав католицьку віру трансцендентним шляхом, використовуючи оригінальні прийоми композиції, щоб перевести поняття вічності на мову музики.
Тож подія – концерт із нагоди Дня Короля Бельгії в Україні має стати знаковою!

За матеріалами прес-релізу

Фото надані організаторами заходу