Дмитро Губ’як у «Бандурному абонементі»

117

8 вересня один із найвідоміших сучасних бандуристів України, заслужений артист України Дмитро Губ’як із сольним концертом виступив у Чернігівському обласному філармонійному центрі в рамках творчого проєкту «Бандурний абонемент»

Композитор, інструменталіст і співак Дмитро Губ’як – постать на вітчизняній бандурній сцені дуже помітна. Він – лауреат багатьох всеукраїнських і міжнародних фестивалів та конкурсів, який вдало суміщає насичену концертну діяльність із науковою і педагогічною, викладає у Тернопольському національному педуніверситеті імені Володимира Гнатюка.

«Класично склалося, що є чернігівська бандурна школа і є харківська бандурна школа – найбільш давні, – зазначає автор і ведучий проєкту «Бандурний абонемент», заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства Олег Васюта. – Дмитро Губ’як, як людина нової генерації, спрямовує свої зусилля в напрямі розвитку як класичної чернігівської школи, так і харківської».

У репертуарі митця – класичні твори композиторів XVIII–XX століть у перекладенні для бандури, обробки народних пісень і танців, власні пісні та інструментальні твори.

У проєкті Чернігівського обласного філармонійного центру «Бандурний абонемент» Дмитро Губ’як представив програму, до якої увійшли його авторські композиції, твори видатних композиторів, а також авторські обробки українських народних дум і пісень. Це був не просто концерт: Дмитро Губ’як перетворив його на живе спілкування з глядачами – розповіддю про історію і сучасність бандурного мистецтва, особливості інструментів, на яких він грає і в конструюванні яких брав безпосередню участь.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм