plish

У березні колективи Національного будинку музики підготували ряд концертів камерної, хорової та оркестрової музики різних епох

Події відбудуться у «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська», Будинку вчених, Національній філармонії України та Андріївській церкві.

5 березня, Андріївська церква, 16:00. Vivaldi Universum

Музичний всесвіт Антоніо Вівальді – багатий і різноманітний, – не обмежується лише «Порами року».

За свою кар’єру італійський композитор написав безліч чудової інструментальної, вокальної, оперної та хорової музики, яка навіть через 300 років вражає бурхливою динамікою і проникливими інтонаціями. Яскраві фрагменти з опер та ораторій італійського майстра розширять слуховий досвід слухачів і ближче познайомить з творчістю великого барокового композитора.

Виконавці: Liatoshynskyi Capella: Orchestra, Богдан Пліш (диригент), Іванна Пліш (сопрано), Роман Меліш (контратенор), Тамара Рой (флейта), Тетяна Андрієвська, Тетяна Войнаровська, Олеся Пастух, Мар’яна Пташник (скрипка).

9 березня, Національний музей Тараса Шевченка, 14:00. «О милий Боже України!»

Liatoshynskyi Capella Національного будинку музики спільно з Тарасом Компаніченком і «Хореєю Козацькою» організовують концерт до дня народження Тараса Шевченка.

У програмі – твори українських композиторів (Тетяни Яшвілі, Богдани Працюк, Валерія Антонюка, Рубена Толмачова, Олександра Родіна та Михайла Шведа), пісні з репертуару Тараса Компаніченка і гурту «Хорея Козацька» на поезії Тараса Шевченка.

Вхід за запрошеннями. Для внутрішніх переселенців та українських військових вхід вільний за реєстрацією: https://bit.ly/41BzvoH

12 березня, Андріївська церква, 16:00. Salomea

Соломія Крушельницька була видатною українською оперною співачкою, яка виступала на найпрестижніших сценах світу в 30-ти країнах на 4-х континентах і отримала визнання світової спільноти.

Бути на одній сцені з Крушельницькою вважали за честь такі знаменитості, як Енріко Карузо і Тітта Руффо. Італійський композитор Джакомо Пуччині віддавав шану співачці та подарував їй свій портрет із написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Сьогодні, українці вшановують Крушельницьку як одну з найвідоміших жінок в історії України, котра прославила країну своїм мистецтвом.

У виконанні солістів ви почуєте оперні арії, які принесли світову славу українській співачці! Виконавці: Іванна Пліш (сопрано), Тетяна Гавриленко (мецо-сопрано), Сергій Андрощук (тенор), Катерина Баженова (фортепіано).

14 березня, Національна філармонія України, 18:00. NotaBene Chamber Group. Клод Дебюссі

Зазвичай Клода Дебюссі змальовують як безтурботного гедоніста і зухвалого новатора ХХ століття, імпресіоніста у музиці, володаря невідомих до нього звукових стихій.
Програма камерного колективу NotaBene розкриває зовсім інший образ французького композитора, який відзначається мужністю перед лицем особистої і національної трагедії.

Клод Дебюссі помер 105 років тому, 25 березня 1918-го, у день, коли німецькі війська бомбардували Париж. Композитор дуже гостро переживав події Першої світової: «Мій вік і фізична підготовка дозволяють щонайбільше охороняти паркан.., але якщо для перемоги буде потреба у ще більшій кількості людей, я без застережень запропоную себе».

На той час Дебюссі уже понад 10 років вів особисту війну проти раку, але у творах (Етюд, Рапсодія, Соната), що були написані у цей період ми не почуємо пригніченого стану і глибокої депресії композитора. Ця музика випромінює навдивовижу багато внутрішнього світла, і несе більше радості, аніж розпачу.

17 березня, «Хлібня», 18:00. Бетховен і Брамс. Риторика стилів

Діалог між двома композиторами протягом XIX століття, які ніколи не зустрічалися особисто, але мали тісніші взаємини, ніж можна було б очікувати.

Один із митців першим відійшов від класичних канонів епохи й став практично першим представником романтизму. Інший залишався вірним класичній традиції до кінця життя і є одним із символів пізнього романтизму в музиці.

Виконавці: Михайло Білич (скрипка), Андрій Васін (фортепіано).

Концерти до дня народження Баха

19 березня, Андріївська церква, 16:00. Сенси: Радість

Віртуозні й рідкісні для програм українських колективів твори Йоганна Себастьяна Баха у виконанні Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble – фахівців з історично поінформованого виконавства.

21 березня, Національна філармонія України, 18:00. День Баха

Найвідоміші оркестрові, хорові та органні твори Йоганна Себастьяна Баха виконають Liatoshynskyi Capella та органістка Ірина Харечко.

25 березня, Київська опера, 17:00. Бах і Вівальді. Київ-Брасс

Твори Йоганна Себастьяна Баха, а також його обробки концертів Антоніо Вівальді прозвучать у перекладенні для квінтету мідних духових інструментів.

26 березня, Київська опера, 16:00. Нотний зошит Анни Магдалени Бах

Музику Йоганна Себастьяна Баха, яку він написав для другої дружини, виконають Максим Сидоренко (орган) та Ольга Швидка (сопрано).

31 березня, «Хлібня», 18:00. Бахіана

Головні камерні та клавірні твори видатного композитора виконають Назарій Пилатюк (скрипка), Іван Кучер (віолончель) і Тетяна Войтех (фортепіано).

За інформацією пресрелізу