Крізь сміх і сльози. Рік по тому

50

Чернігівський музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка представив новий проєкт

Дуже легко піддатися смутку чи впасти в тривожність, коли закінчується рік, протягом якого твоя рідна країна потерпає від нападу лютого ворога, а кінця війни ще не видно. Та за цей рік страждань і випробувань українці зрозуміли, що страхами й плачами перемоги не здобути і, щоб здолати ворога, потрібні міцність духу, бадьорий настрій і впевненість у своїх силах.

Якщо напередодні виповнення річниці повномасштабного вторгнення в Україну російського війська люди хочуть іти до театру, готові дивитися комедію, здатні посміятися зі сценічних жартів і сюжетних перипетій вистави, годі сумніватися в міцності їхнього духу і безмежності віри в перемогу українського народу в цій жорстокій борні. Саме такий заряд бадьорого настрою отримали глядачі, які прийшли цього четверга на перегляд спектаклю «Боїнг-Боїнг» за п’єсою Марка Камолетті й спостерігали за романтичними пригодами молодого паризького ловеласа з трьома чарівними стюардесами.

Зовсім інша атмосфера панувала під час презентації експериментального мистецького проєкту «Рік по тому», представленого чернігівцям творчим ансамблем акторської молоді театру 24 лютого, у зв’язку з річницею війни, в якій український народ відстоює свою незалежність. Художня композиція, до якої входили поетичні твори, музичні номери, хореографічна замальовка, глибоко схвилювала глядацьку аудиторію, знайшла відгук в серцях присутніх, викликала у кожного незабутні спогади, пов’язані з пережитим лихоліттям воєнного часу.

Глядачі разом із учасниками мистецького проєкту хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих протягом цього тяжкого року, а наприкінці дійства бурхливими оплесками висловили вдячність воїнам Збройних Сил України, присутнім у залі, а також акторам, котрі підготували й провели цей благодійний захід.

Раїса МІНЕНКО

Фото з проєкту «Рік по тому» (автор: nuvita_photography)