Документальний проєкт від Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU

411

Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU (художній керівник – диригентка Оксана Линів) за підтримки Українського культурного фонду реалізує документальний проєкт

Уявіть підлітків, які грають у своєму першому рок-гурті… А як виглядають їхні ровесники – музиканти свого першого симфонічного оркестру? Насправді – це звичайні молоді люди, впізнати яких на вулиці можна хіба за кофром на плечі. Декому з них ще не виповнилось і 16-ти, а хтось уже досягнув перших музичних висот. І саме вони – справжні бунтарі, адже грають музику, котру навряд чи почуєш у модному клубі або хіт-параді.

Чому нове покоління грає музику минулого? На це запитання ми й шукаємо відповідь разом з учасниками Молодіжного симфонічного оркестру України, аби знайти конект між ними та мейнстрімною культурою. Упродовж чотирьох епізодів документального фільму, знятого на бекстейджі життя молодіжного оркестру, ми відкриваємо новий погляд на класичну музику очима її виконавців, розбираємось у мотивації молоді, дізнаємось хто вони – музиканти-класики: про що мріють, жартують, чим переймаються, як відчувають власний інструмент у контексті оркестру.

Кульмінацією проєкту є відзнятий відеоконцерт Молодіжного оркестру. Колектив записав програму з творами: Концерт № 5 для фортепіано з оркестром Людвіга ван Бетховена (солістка – Христина Михайличенко), «Поема Возз’єднання» Бориса Лятошинського та Симфонія № 2 «Eroica» Євгена Станковича. Творчим процесом керує головна диригентка оркестру Оксана Линів, яка працює із найбільшими оперними театрами та оркестрами світу й нещодавно оголошена першою жінкою-диригентом на культовому Вагнерівському оперному фестивалі в Байройті.

«Виходить штучно, якщо пояснювати музику якимись словами. Тобто про це можна дискутувати, але найкраще зрозуміти музику можна тільки через прослуховування. Багато-багато музики, коли кількість перейде у якість. Мені здається, що десь так і відбувається», – вважає учасниця YsOU Євгенія Крівич (віолончель).

«Якщо ти вже музикант, то музика не відпустить тебе по життю», – учасник YsOU Дмитро Мітченко (валторна).

«Мені дуже цікаві підлітки. Це – мої улюблені герої і теми в кіно. Їхні характери, думки, дорослішання, становлення… Я люблю музику й мені було цікаво дізнатися більше про оркестр, його структуру, хто де сидить, хто яку роль грає у загальній симфонії. Я дізнався про нові для себе інструменти. Я люблю коли всі живуть однією справою і заряджені цим. І все це є у YsOU», – ділиться враженнями режисер фільму Дмитро Кочнєв.

«Мало хто навіть з української музичної еліти усвідомлює, що не рівень окремих солістів, а саме великих симфонічних колективів є вирішальним при оцінці статусу культури цілої держави. Рівень берлінської філармонії не виник на пустому місці. Музично-педагогічна робота з дітьми та молоддю є передумовою до виникнення блискучих колективів у майбутньому. Виправити ситуацію з підготовкою до дорослого професійного життя в Україні вдалося заснуванням Молодіжного симфонічного оркестру. З кожним роком цей проєкт переконує мене все більше, і я все більше усвідомлюю, що це – одна з найважливіших справ мого життя. Ігнорувати розвиток цього колективу означає спостерігати, як Україна скочуватиметься до рівня держави третього світу. Адже питання розвитку саме молодіжних колективів має пріоритетне значення у кожній розвинутій країні. Завдяки цьому документальному проєкту ви можете на власні очі пересвідчитися, якою тонкою і копіткою справою є розвиток високого музичного мистецтва. Не тільки вроджене обдаровання, чуттєве сприйняття світу, а й домашнє виховання, початкова музична освіта – всі ці риси об’єднуються у наших надзвичайних харизматичних юних музикантах, які, привносячи кожен частинку свого рідного куточка України, створюють звучання цього унікального колективу», – коментує проєкт диригентка Оксана Линів, засновниця і художня керівниця оркестру.

Прем’єра документального фільму вже доступна до перегляду на нашому каналі Youtube. Новий епізод публікуватиметься щотижня.

За інформацією пресрелізу