
Музичний фестиваль «Переосмислюючи Європу: Україна» (Rethinking Europe: Ukraine) – єдина платформа Скандинавії, де меломани мають змогу познайомитися з українською класичною музикою
Торішній Перший фестиваль Rethinking Europe: Ukraine представив слухачам романтичну національну музику. Цьогорічний – експонує українську музику епохи бароко (Максима Березовського й Дмитра Бортнянського) і трьох найвизначніших українських сучасних митців – Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова у виконанні відомих скандинавських та українських солістів Генріха Френдіна (альт), Наталії Пасічник (фортепіано), Ольги Пасічник (сопрано), Еміля Джонассона (кларнет), Мирослави Которович (скрипка) і шведського оркестру «Ре-барок». Мирослав Скорик особисто відвідає фестиваль і презентує спеціально написаний для нього новий твір – «Варіації на Шведську тему», присвячений українсько-шведській піаністці Наталії Пасічник.
Серія концертів у рамках фестивалю відбудеться 1-3 листопада за участі юних віртуозів із різних куточків України. Цього разу з творами українських композиторів шведських слухачів знайомитимуть обдаровані діти із сіл і маленьких містечок. Їхня доля непроста, проте вони вже встигли завоювати призові місця на найпрестижніших музичних конкурсах в Україні та за кордоном: Віра Вільховченко (11 років, м. Кременчук, фортепіано), Артур Чорний (14 років, м. Олександрія, скрипка), Антон Бондаренко (16 років, м. Дніпро, фортепіано), брати Роман і Олександр Федюрки (8 і 13 років, м. Київ, фортепіано).
Під час фестивалю відбудеться показ документального фільму «“Українська рапсодія”: подорож в українську класичну музику» режисерів Софії Ніблом і Валентини Романюк. Також публіка матиме можливість познайомитись з українським Мікеланджело – скульптором Йоанном Георгом Пінзелем і сучасним художником Іваном Марчуком.
Цей унікальний за контентом фестиваль є винятково громадською ініціативою. Ідея його проведення належить Наталії Пасічник, відомій українсько-шведській піаністці та засновниці Українського інституту в Швеції. З української сторони її партнером є Центр культурних ініціатив Responsible Future.

Наталія Пасічник, директор Українського інституту у Швеції: «Стратегією діяльності Українського інституту в Швеції від часу його заснування була реалізація довгострокових проектів. За чотири роки нашого існування ми започаткували Нордичний фестиваль українського кіно, Фестиваль сучасних анімаційних фільмів, який ми проводимо разом із нашими партнерами з Європейської спілки культурних інституцій. Маємо надію, що вже і музичний фестиваль Rethinking Europe став постійним представництвом української музики в Скандинавії. Адже музика – найбільш цивілізована мова, яка дісталася людству. Це шлях комунікації поза часом і кордонами. Фестиваль дозволить шведській публіці відкрити для себе музичні скарби України, а ми, як організатори, сподіваємось представити нові перспективи глобального процесу переосмислення Європи».
За матеріалами прес-релізу