svitanok-grinchuk

Найвідоміший дитячий колектив столиці – народний і заслужений вокально-хореографічний ансамбль «Світанок» 19 січня відзначив 65-річний ювілей

Концерт за участю знаних випускників – прими Баденського державного театру (Німеччина) Уляни Алексюк, актриси театру і кіно Катерини Кістень, артистів балету Національного заслуженого академічного хору України імені Григорія Верьовки відбувся у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України імені Петра Чайковського.

З моменту створення у 1954 році при київському Будинку піонерів «Світанок» відкрив шлях до творчості понад 20 тисячам випускників. Серед них зірки естради Анна Сєдакова, Наталя Жижченко (ОНУКА), Аріна Домскі, Ольга Нестеренко (солістка групи «Врода»), а також артисти Хору імені Григорія Верьовки, Ансамблю танцю імені Павла Вірського, Державного естрадно-симфонічного оркестру України, фольклорного ансамблю «Калина», Академічного ансамблю Національної гвардії України, балету «Терен» Національної філармонії України та ін.

«Ансамбль “Свiтанок” дає можливість побувати в найнеймовірніших місцях. Хоч ти і маленький, але виступаєш на стадіоні під час Олімпійських ігор. І виходиш на сцену разом із Софією Ротару та Іриною Білик. Це чудо для дитини і той “чіп”, який закладений в нас, незалежно від того, скільки нам років і якою професією ми займаємося», – сказала в своєму виступі Катерина Кістень.

«Це той випадок, коли в останній момент купуєш квитки і летиш на два дні, щоб відсвяткувати ювілей мого рідного і такого улюбленого ансамблю. “Світанок” – найкращі спогади мого дитинства», – зазначила Уляна Алексюк, яка виконала на ювілейному концерті арію Джульєтти з опери Шарля Гуно «Ромео і Джульєтта».

Художній керівник ансамблю Галина Гринчук по завершенні концерту виголосила щирі слова подяки усім артистам, які брали участь у програмі та публіці, яка вразила своїми емоціями: «Це була одна родина! Якщо вважати керівників ансамблю батьками, то немає більшої втіхи для нас, аніж наші діти-випускники. Ми пишаємося вами – дорослими і малими, такими талановитими, такими щирими та успішними! Дякуємо всім, хто долучився до святкування 65-літнього родинного ювілею ансамблю “Світанок”!»

«Свiтанок» – єдиний в Україні дитячий ансамбль, де поєднуються вокальне мистецтво, хореографія, жива оркестрова музика і народні інструменти. Це дає йому право представляти Україну в Міжнародній раді організацій фольклорних фестивалів і народних мистецтв (CIOFF) при UNESCO.

За інформацією прес-релізу

На головному фото керівник ансамблю Галина Гринчук під час концерту