Розпочалася III театральна «ГРА»

276

Національна спілка театральних діячів України оголосила прийом заявок на участь у Третьому всеукраїнському театральному фестивалі-премії «ГРА» («GRA» – «GreatRealArt»). В українських театрів є час до 15 березня, аби приєднатися до національної премії та стати потенційними переможцямиу грі за театральний Оскар

«ГРА» була заснована НСТДУ у 2018 році. Лише за два роки проведення проєкт набув значного розголосу і об’єднав навколо себе всю прогресивну театральну спільноту країни. У «ГРІ» беруть участь театральні колективи з різних куточків України. Змагаючись і презентуючи свої найкращі доробки, вони формують здорове конкурентне середовище й популяризують національне театральне мистецтво. За короткий час премія «ГРА» стала свого роду театральним «знаком якості», а фестивальна частина проєкту полюбилася глядачам. Адже всі поціновувачі сценічного мистецтва можуть стати учасниками фінального етапу проєкту і переглянути кращі вистави наживо.

Фестиваль-премія «ГРА» проводиться на конкурсній основі за підсумками минулого календарного року. Цьогоріч розглядатимуться прем’єри, що вийшли у період з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Взяти участь у проєкті можуть професійні театральні колективи різних форм власності: чи то державні, чи комунальні або приватні.

Подавати заявки мають право професійні театральні колективи/заклади культури різної форми власності, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом. Подавати заявки можуть також громадські організації, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом і котрі були зареєстровані не менше ніж за два роки до дати подання. Кожний заявник має право висунути на здобуття премії лише одну з прем’єр, які вийшли протягом року.

Відбір учасників здійснюється у кілька етапів. Спочатку на основі поданих від театрів заявок Експертна рада, (складається із відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців) сформує лонг-лист учасників. Далі у березні–червні експерти подорожуватимуть Україною і переглядатимуть наживо всі вистави з лонг-листа, аби сформувати шорт-лист з 12 вистав. А в кінці листопада в Києві відбудеться відкритий показ вистав-фіналістів та оголошення переможців міжнародним журі. Театральний колектив, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

Цьогоріч лауреати фестивалю-премії будуть визначатися у шести загальних номінаціях: «За найкращу драматичну виставу»; «За найкращу виставу для дітей»; «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу»; За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу»; «За найкращу камерну виставу» (до 150 глядачів); «За найкращу пошуково-експериментальну виставу» (на перетині театральних/мистецьких жанрів), та шести індивідуальних номінаціях: «За найкращу жіночу роль»; «За найкращу чоловічу роль»; «За найкращу режисерську роботу»; «За найкращу сценографію»; «За найкраще пластичне рішення вистави»; «За найкраще музичне рішення вистави».

Прес-служба НСТДУ