ESNS-zastavka

Нарешті! Гарна новина – перша ластівка за часів світової пандемії: Eurosonic Noorderslag (ESNS), Нідерланди, – найбільша в Європі музична платформа, фестиваль-шоукейс і галузева конференція, – офіційно оголосив прийом заявок на 2021 рік!

Ювілейний 35-й фестиваль призначено, за традицією, на січень (13–16.01.2021, місто Гронінген). Заявки на участь від музикантів приймаються до 1 вересня 2020 року (https://esns.nl/play-at-esns/)

За 35-літню історію фестивалю Україну 5-й рік поспіль вказано в переліку країн, які можуть подаватися на участь: Албанія, Андорра, Австрія, Білорусь, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Німеччина, Естонія, Фараонові острови, Фінляндія, Франція, Грузія, Греція, Гренландія, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Косово, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Македонія, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Україна, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Велика Британія, Швейцарія, Швеція.

Місія ESNS – стимулювати й просувати європейську музику на європейському континенті, а також за його межами. Зазвичай кожного року одна з європейських країн стає фокусом уваги фестивалю, любителів музики та професіоналів музичної індустрії ESNS. Проте 35-й випуск проходитиме в іншому світлі через пандемію Covid-19. В 2021 році ESNS відмовляється від традиції, аби зосередити всю увагу на Європі і ще раз підкреслити важливість європейської музики.

«Невизначені часи вимагають енергійної концентрації, – вважають організатори. – Музична індустрія зазнала величезного удару. Сезон фестивалю і клубні концерти були скасовані. Виступи, які були дуже успішними під час ESNS-2020, не можуть отримати нагороди в рамках шоу ETEP цьогоріч. ESNS уважно стежить за подіями, але в будь-якій формі має намір випустити у січні видання, яке після безпрецедентних великих невдач зможе сприяти розвитку європейської музичної індустрії».

Нагадаємо: у 2020 від України брали участь гурт DZ’OB та alyona alyona. У 2019 – Іван Дорн і Саша Буль, в 2018 – Panivalkova, в 2017 – ОNUKA. Щороку ESNS збирає понад 4000 делегатів, у тому числі представників понад 400 міжнародних фестивалів; а також близько 40 000 відвідувачів з понад 40 країн, та оголошує результати 7 премій.

Анна АРХИПОВА за матеріалами прес-служби ESNS