NPO_USAFE_Band

У 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні оркестри двох континентів – джаз-бенд Повітряних Сил США в Європі (USAFE Band) і Національний президентський оркестр – зробили перформанс, аби продемонструвати, що народи США та України разом згадують трагедію

Людство повинно пам’ятати і розуміти історію в усій її повноті, щоб не повторювати страшних помилок. «Музика – універсальна мова. Вона здатна долати кордони, єднати серця людей та цілі країни», – каже художній керівник і головний диригент Національного президентського оркестру Анатолій Молотай.

«Цим невеликим музичним твором ми хочемо підтвердити прихильність людства до свободи від фашистської і комуністичної тиранії. Ми маємо незмінно захищати права людини, основні свободи й верховенство закону. Сполучені Штати підтверджують, що, як і раніше, твердо підтримують демократичну, вільну і стійку до російської агресії Україну в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом і Донбасом», – коментує диригент підполковник Крістіна Мур Уррутія (Cristina M. Moore Urrutia).

Трансатлантичний перформанс із хештегом #StrongerTogether (#СильнішіРазом) синтезує дві культури: музиканти виконали старовинний український «Запорізький марш» у джазовій обробці. Кожен із 30-ти артистів, яких розділяли тисячі кілометрів, записав свою партію окремо вдома під орудою двох диригентів, а вже потім звук і відео звели в один ролик. Така спільна робота є непростою і потребує високого професіоналізму.

«Наша співпраця є важливою складовою у діалозі української та американської культури, міжнародного співробітництва й партнерства. Попереду багато нових планів і цікавих ідей. Це є хорошим результатом творчої дружби двох колективів, що зародилася на Майдані Незалежності ще у 2017 році», – говорить диригент Національного президентського оркестру підполковник Максим Гусак.

Так, восени 2019-го оркестр Військово-Повітряних Сил США у Європі та Національний президентський оркестр реалізували унікальний проєкт «Музика свободи», що єднав музику американської та української армій. У рамках концертного туру до Дня захисника України артисти відвідали шість міст (Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Вінниця, Десна та Київ), а також дали безплатні майстер-класи для молодих музикантів.

Згадуємо про загиблих воїнів, жертв війни, депортацій і злочинів проти людяності. Пам’ятаємо наших героїв, шануємо їхню звитягу, волелюбність і відданість батьківщині. Ці риси українського й американського народів, які пліч-о-пліч воювали проти нацизму, повною мірою звучать у «Запорізькому марші» композитора Євгена Адамцевича в аранжуванні сержанта USAFE Band Ніка Дель Вілано (Nick Del Villano).

За інформацією прес-релізу

Посилання на відео:
https://www.facebook.com/npo.ua/videos/1629301750563192/