Євген Ржанов: перші 80!

573

Євген Ржанов запрошує 14 квітня до Національній філармонії України на ювілейний вечір.

Творча діяльність Євгена Олександровича – ціла епоха в українському фортепіанному мистецтві. Він заявив про себе у 1960-ті роки як блискучий педагог, музично-громадський діяч (є співзасновником Міжнародного музичного конкурсу імені Миколи Лисенка) і талановитий піаніст.

Масштаби виконавської діяльності Євгена Ржанова – величезні. Протягом усього життя він багато й успішно концертує в Україні та за кордоном. У минулому музикант тісно співпрацював із видатними українськими інструменталістами: Олексієм Гороховим, Вадимом Червовим, Олегом Кудряшовим; вокалістами Анатолієм Кочергою, Марією Стеф’юк, Євдокією Колесник; квартетом імені М. Лисенка.

Вражає репертуар виконавця: він охоплює твори від ХVІ століття до сьогодення. Значним є внесок музиканта у популяризацію музики добахівської доби. Зокрема, під час роботи у Республіканському будинку органної та камерної музики Євген Ржанов двічі провів цикли концертів «Клавесинна музика ХVІ – ХVІІІ століть», де кожен цикл складався з восьми концертів німецьких, англійських, італійських, французьких та східноєвропейських композиторів. У той же час музикант зіграв усі клавесинні концерти Йоганна Себастьяна Баха.

Проте найбільшим є внесок Євгена Ржанова у популяризацію української фортепіанної музики. Нині він є чи не єдиним піаністом, який виконує майже увесь піаністичний доробок класиків української музики ХХ століття – Левка Ревуцького, Віктора Косенка, Бориса Лятошинського. З-понад п’ятдесяти фортепіанний концертів, що входять до репертуару Євгена Ржанова, дванадцять – це концерти українських авторів. Окрім того, виконавський список маестро охоплює численні сольні твори Миколи Лисенка, Миколи Коляди, Олександра Зноско-Боровського, Андрія Штогаренка, Ігоря Шамо, Германа Жуковського, Аркадія Філіпенка, Ігоря Драго, Віталія Кирейка, Федора Надененка, Миколи Сильванського, Віталія Сєчкіна, Михайла Степаненка, Юрія Іщенка, Валентина Сильвестрова, Жанни Колодуб, Мирослава Скорика та інших.

Саме Євген Олександрович був першим виконавцем переважної більшості фортепіанних творів українських композиторів, здійснив записи, що нині зберігаються у фондах українського радіо і телебачення.

У ювілейному концерті також звучатимуть українські твори. До програми вечора увійшли:
Борис Лятошинський. Соната-балада для фортепіано, ор. 18;
Борис Лятошинський. Соната для скрипки і фортепіано, ор. 19;
Борис Лятошинський. Три прелюдії для фортепіано, ор. 44 №№ 2, 3, 4;
Ференц Ліст. Вісім трансцендентних етюдів для фортепіано

У концерті бере участь Михайло Ржанов (скрипка).

За інформацією прес-анонсу