Horowitz_afisha1

У Києві з 18 по 25 квітня пройде ХІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця

Цього року музиканти виступатимуть у групах «Горовиць-дебют» та молодшій групі. За попередніми заявками до участі у групі «Горовиць-дебют» було відібрано 65 учасників, до молодшої групи  – 19. Це юні музиканти з різних куточків України, з Білорусі, Молдови та Китаю. Конкурс проходить за підтримки Міністерства культури України, Департаменту культури Київської міської державної адміністрації, Міжнародного благодійного фонду Володимира Горовиця.

До журі конкурсу увійшли: Валерій Козлов (Україна, голова журі), Паола Вольпе (Італія), Юстас Дваріонас (Литва), Марія Муравська (Польща), Валіда Расулова-Сук (США), Балаж Соколаї (Угорщина).

Конкурс розпочнеться 18 квітня жеребкуванням учасників (Київський інститут музики імені Р. М. Глієра), а вже з четверга 19 квітня стартують конкурсні прослуховування, які проходитимуть у Великому залі Київського будинку вчених НАН України. З четверга до неділі 22 квітня триватимуть прослуховування груп «Горовиць-дебют» (з 9:30) та першого туру учасників молодшої групи (з 16:00). 23-го, у понеділок пройде другий тур. Третій тур, на якому фіналісти молодшої групи виступатимуть з Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України (диригент – Віталій Протасов), пройде 24 та 25 квітня у Колонному залі філармонії. Фінальним акордом конкурсу стане церемонія нагородження та концерт лауреатів 25 квітня у Національній філармонії України.

Переможці окрім грошових винагород отримають також спеціальні призи від почесних гостей, меценатів та партнерів конкурсу – концерти у престижних європейських залах та на фестивалях, виступи з оркестром, стипендія на навчання у Міжнародній «Літній музичній академії» 2018 року у Києві, виступи у радіоконцерті на радіо «Аристократи».

Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця є єдиним серед українських музичних конкурсів членом Європейської спілки молодіжних конкурсів (EMCY) та Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC). За різні роки його існування лауреатами конкурсу ставали такі нині відомі українські музиканти, як Вадим Холоденко, Олександр Гринюк, Антоній Баришевський, Роман Лопатинський, Дмитро Чоні та інші, котрі гідно презентують українське фортепіанне мистецтво на інших міжнародних конкурсах, активно концертують в Україні та за її межами.

За інформацією прес-релізу