verdi-orchestra

31 жовтня у Міжнародному центрі культури і мистецтв (Жовтневий палац) у Києві відбудеться концерт Оркестру Джузеппе Верді (Трієст, Італія), турне якого ось уже кілька днів радує Україну. Пропонуємо увазі читачів пряму мову диригента колективу Фабріціо Фічура щодо цієї події (текст подаємо у формі, наданій організаторами проекту)

«1. Культура італійської музики, її коріння, йдуть у вікове минуле. Вона формувалася протягом століть, щоб стати прикладом для усього світу. Мелодрама уособила iсторію Театру авторами, творами і стилями, типовими для цієї країни. Тоді як симфонічна музика розвивалася і знайшла родючий грунт в іншій частині Європи, в Італії від початку 1600-х до 1900-х років, увага зосереджувалася на Театрі й Опері. Наш останній великий театральний композитор – Джакомо Пуччині.

Фабріціо Фічур

2. У репертуарі, який я підготував для цього важливого турне – для інструментальної Камерати “Джузеппе Верді” в Українi, – я хотів би представити і познайомити українську громадськість із маловідомими творами знаменитих італійських композиторів, що дають сильний емоційний ефект. У другій частині концерту ми охопили міжнародну панораму. Демонструватимуться опуси великих авторів з Аргентини, Англії і Сполучених Штатів, щоб запропонувати широкій аудиторії різноманітну і цікаву музику не тільки по-італійськи.

3. Італійська інструментальна Камерата “Джузеппе Верді” була заснована в 2000 році з метою просування італійської музики у світі, причому також і сучасних авторів. Ми приділяємо цьому велику увагу.

4. Оркестр складається з солістів-музикантів із престижних національних театрів, викладачів консерваторій. Природно, що ми співпрацюємо з музикантами із Європи.

5. Цього року ми вчетверте із великим задоволенням гратимемо в Києві у престижному залі Жовтневого палацу. Українська громадськість – це насамперед культурна i вимоглива аудиторія. Щоразу, виступаючи на цій сцені, потрібно заново завойовувати слухачів, і коли з’являються оплески, – ми знаємо, що вони справжні та щирі!

6. Мистецтво підносить дух, і людині потрібно живити душу прекрасним. Протягом століть у нас були війни, революції, катастрофи, але завжди мистецтво, зокрема музичне, відповідало часові, іноді навіть випереджало його. У дні Другої світової війни англійський парламент не зрозумів Черчілля, який в умовах фінансової кризи, під бомбардуваннями Лондона виділив кошти для театрів. Його відповідь була зразковою: “Якщо ми не інвестуватимемо зараз у майбутнє, то заради чого ми боремося?” Ось так: чоловіки й слова, подібні цим, завжди слугують для того, щоби змусити нас рости духовно!»

Фабріціо Фічур, диригент Оркестру Джузеппе Верді.

Ось графік туру колективу: 28 жовтня – Харків, 29 жовтня – Полтава, 30 жовтня – Суми, 31 жовтня – Київ, 1 листопада – Одеса

Текст і фото надані організаторами турне оркестру Україною