open_call_stag1

Під час зустрічі з генеральним менеджером Метрополітен-опера Пітером Ґелбом у Нью-Йорку у вересні цього року перша леді України Олена Зеленська обговорила втілення одразу двох спільних проєктів: замовлення опери в українського композитора та програму стажування для українських фахівців оперної сфери

«Вдячна керівництву Метрополітен-опера за цю можливість для української оперної спільноти. Співпраця з метрами світової сцени є, безумовно, необхідним для наших митців досвідом. Це особливо актуально тепер, коли на твою країну щодня насувається темрява. Адже важливо мати світло натхнення усередині, щоб за допомогою творчості культура могла протистояти пітьмі», – зазначила перша леді Олена Зеленська.

Метрополітен-опера запрошує на стажування працівників українських оперних театрів і незалежних організацій з метою обміну практичними навичками та ознайомленню з принципами й методами роботи одного з провідних театрів США.

«МетОпера пишається тим, що став мистецьким партнером України в її доблесній боротьбі за свободу на культурному фронті. За планами першої леді Олени Зеленської і Міністерства культури України Метрополітен відчинить двері для кваліфікованих молодих українських професіоналів, які бажають отримати міжнародний досвід», – сказав Пітер Ґелб.

Отже, програма стажування стала можливою завдяки ініціативі Міністерства культури та інформаційної політики України, підтримці першої леді України пані Олени Зеленської і реалізується за сприяння Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти.

«Ми сподіваємось, що ця програма стажувань буде регулярною і сприятиме як набуттю нових знань фахівцями з України, так і посиленню горизонтальних звʼязків між інституціями оперної сфери», – висловила надію Галина Григоренко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України.

Наразі пройти стажування в Метрополітен-опера зможуть працівники наступних департаментів театрів чи організацій:

– виробничий департамент;

– департамент сценічного менеджменту;

– медіадепартамент;

– департамент маркетингу;

– режисерсько-постановочний департамент.

Основними умовами є знання англійської мови та мотивація для отримання нового досвіду, який можна буде застосувати в оперній сфері України.

Стажування триватиме з березня до червня 2023 року та передбачатиме участь 4-х українських працівників у спільній з американськими колегами підготовці постановок і реалізації нових проєктів Метрополітен-опера.

Охочі пройти стажування мають подати відповідну заявку за формою: https://bit.ly/3FuE9Mw, що міститиме також мотиваційний лист англійською мовою (Держмистецтв, м. Київ, 01001, вул. Бориса Грінченка, 1; https://arts.gov.ua; тел. (044) 202-13-90; e-mail: press@arts.org.ua).

Фінансовау підтримку стажування забезпечуватиме приймаюча сторона.

Дедлайн подачі заявки – 30 листопада 2022 року.

Пресслужба Держмистецтв