symph-ork-NFU

Під такою назвою з 8 до 29 серпня проходитиме фестиваль оркестрової музики у Національній філармонії України

Головна особливість форуму: він відбувається у період відпусток, у так званий «мертвий сезон». За словами адміністрації Національної філармонії України (НФУ), фестиваль «Літні музичні промені» встиг полюбитися не лише київським меломанам, а й туристам з інших країн світу.

Про особливості та «родзинки» цьогорічної акції розповідає помічник художнього керівника НФУ Олена Зеніна.

– Олено Миколаївно, скажіть, будь-ласка, коли був проведений перший фестиваль «Літні музичні промені»?

– Національна філармонія України започаткувала цей форум улітку 2010 року. Ми довго думали як його назвати. Нарешті вигадали назву, яка повністю відповідає сутності заходу. Цьогоріч ми проводимо фестиваль удесяте.

– Яка його головна мета?

– Показати нашим гостям і туристам цікаві концертні програми, складені з популярних класичних творів, які розраховані на різного слухача: меломана, спеціаліста або непідготовленої людини.

– Які колективи й солісти братимуть участь у фестивалі «Літні музичні промені-2019»?

– Традиційними учасниками форуму є провідні київські колективи: Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України, Національний академічний духовий оркестр України, Національний ансамбль солістів «Київська камерата» та Київський камерний оркестр. Цьогоріч у форумі візьмуть участь диригенти: Ігор Палкін, Грегор Беттхер (Німеччина), Валерій Матюхін, Михайло Мороз, Антоній Кедровський. Щодо солістів, то у фестивалі виступлять молоді, а також досвідчені майстри, визнані за межами України. Серед відомих музикантів – Сергій Шотт, Олесь Ясько, Богдана Півненко, Наталія Булат, Ксенія Мороз, Андрій Рахманін, Віктор Іванов, Олексій Колесник, Ігор Рябінін, Георгій Соколов, Ганна Фролова (скрипка); Лоліта Хомліченко, Дмитро Глущенко (віолончель); Богдан Галасюк (гобой); Катерина Супрун (альт); Ярослава Некляєва (арфа), Дмитро Таванець (клавесин); Назар Стець (контрабас); Тетяна Журавель, Олеся Токаренко (сопрано), Оксана Нікітюк (мецо-сопрано). Молоді виконавці: Роман Холматов, Олександр Корнєв, Юлія Ван (Китай) – скрипка, Олена Жукова – клавесин, Ольга Табуліна – мецо-сопрано та Валентина Матюшенко – сопрано.

Київський камерний оркестр

– Олено Миколаївно, чим цікаві цьогорічні програми «Літніх музичних променів»?

– Ми проведемо 13 імпрез, які слухачі зможуть відвідати у будні. Це концерти класичної і популярної музики. Прозвучать твори композиторів від XVIII століття до сьогодення, від музики епохи бароко – до саундтреків до кінофільмів. Кожного року ми готуємо різні програми. Але є концерти, які проходять щороку на прохання слухачів: «Вівальді–П’яццолла “Пори року”», «The best of H. Zimmer», «Енніо Морріконе – лицар кохання», «Джон Вільямс. Саундтреки до кінофільмів». Є у нас і вишукані концертні програми: «Вечір серенад» Київського камерного оркестру, «Нікколо Паганіні» з циклу «Київська камерата запрошує».

Відкриє фестиваль Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України концертом «Чайковський». Закриє – цей же колектив із концертом «Мендельсон, Моцарт, Прокоф’єв».

Ми сподіваємось, що фестиваль «Літні музичні промені-2019» подарує слухачам приємні й незабутні враження. До речі, із докладною програмою форуму можна ознайомитися на офіційному сайті НФУ: filarmonia.com.ua

Ольга ПРИНДЮК