porto-franko

5 березня о 21 годині на борту літака сполучення Київ – Івано-Франківськ у Міжнародному аеропорту Івано-Франківська відбудеться перша прес-конференція щодо старту Міжнародного фестивалю «PORTO FRANKO-2018»

«Мистецькі повітряні лайнери» з Відня та Мюнхена, Брюсселя, Парижа і Вільнюса вже прямують до Івано-Франківська, який із 13 до 17 червня перетвориться на футуристичний центр сучасного мистецтва.

Фестиваль «PORTO FRANKO-2018» – це масштабний міжнародний проект, що цьогоріч поєднає електронну музику, сучасну хореографію, постдраматичний театр і актуальне візуальне мистецтво з високими технологіями, наукою, мріями про небо й творенням суспільства майбутнього.

«PORTO FRANKO-2018» стане терміналом міжнародної мистецької комунікації. Своєрідна злітна смуга для проектів фестивалю – історичний центр Івано-Франківська, зокрема – міська ратуша, Палац Потоцьких, Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка. Також серед унікальних локацій фестивалю: Міжнародний аеропорт Івано-Франківська, залізничний вокзал, завод Промприлад.

У центрі цьогорічного фестивалю – ряд мультижанрових перформансів.
Аеродинамічна інсталяція, лайф-електроніка й сучасна поезія втіляться у шоу-відкритті «take-off»: уперше музика та світлове шоу поєднаються зі звучанням наживо авіаційних моторів і голосами диспетчерів аеропортів з усього світу.

Проблематика сучасної антропології, щоденного життєвого ритуалу розгорнеться в унікальному балеті за участю танцівників і роботів: «Oh, Magic» видатного австрійського хореографа Сімона Маєра.

Фестиваль представить і культові вистави метрів сучасної європейської режисури – «Книга Йова» Еймунтаса Някрошюса й «Чайка» Оскараса Коршуноваса.

Водночас «PORTO FRANKO-2018» готує концертну програму, присвячену 90-річчю від дня народження новатора сучасної музики, лідера музичного авангарду Карлгайнца Штокгаузена: у ній виступлять американсько-бельгійський тромбоніст Томас де Моор, угорський перкусіоніст Ласло Худачек, німецько-угорська співачка й перформер Юлія Міхалі.

Масштабні візуальні та аудіоінсталяції у міському просторі від українських і європейських художників, перформанси й хепенінги із залученням туристів і жителів міста як співучасників інтерактивних проектів – усе це своєрідна світлосигнальна система нашого мистецького аеропорту «PORTO FRANKO-2018».

Генеральні партнери фестивалю: Благодійний фонд «Україна Інкогніта», Благодійний фонд Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ».

За матеріалами прес-релізу