Піаніст Тімоті Гофт: 34 прелюдії та фуги Валентина Бібіка

858

7, 8 та 9 березня американський піаніст Тімоті Гофт виконає в Університеті Невада у Лас Вегасі повний цикл 34 прелюдії та фуги ор.16 українського композитора Валентина Бібіка (1940-2003)

Валентин Бібік

Монументальний цикл, що створювався у 1973–78 роках, автор розподілив на три зошити. Перший має назву «Роздум», другий – «Напруга», третій – «Просвітлення». Так вони і звучатимуть у трьох окремих концертах 7, 8 та 9 березня, що стануть світовою прем’єрою повного циклу прелюдій та фуг Валентина Бібіка ор.16. Переднє слово до всіх речиталів виголосить відомий американський композитор українського походження Вірко Балей.

Тімоті Гофт, знаний в США камерний виконавець, не перший рік виконує українську фортепіанну музику не лише у Сполучених Штатах, а й у Європі. У його репертуарі – твори Михайла Калачевського, Бориса Лятошинського, Віктора Косенка, Леоніда Грабовського, Вірка Балея, Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Олександра Щетинського, Олега Безбородька. Фортепіанні твори цих та інших українських композиторів увійдуть до серії «Reflections on Ukrainian Piano Music», випуск якої заплановано лейблом Troppe Note/Cambria. Перший СD вже був випущений та отримав схвальні відгуки критики.

За матеріалами прес-релізу