Фестиваль соціальних інновацій і нової музики Plan B у Харкові

Фестиваль, який мав проходити у грудні 2018 року, повертається і відбудеться 15–17 лютого у заявленому раніше форматі: вдень – конференції, уночі – вечірки

Соціокультурна конференція збере понад 50 спікерів із 15 країн, від Куби до Балкан, ключовими темами стануть розвиток міст, культура як рушій еволюції та права людини. У нічній програмі 10 концертів і 6 вечірок, музичні хедлайнери – австрійський гурт Sofa Surfers та українські виконавиці Alyona Alyona і Alina Pash. Чекають гостей також чотири виставки: Tolerance travelling poster show, We were there, інтерактивна виставка електронного обладнання «Синторум» від «Культури звука» та очікувана багатьма харків’янами Digital Garden від берлінського фестивалю A-Maze.

Вхід на денну конференцію – безкоштовний за умови реєстрації. Музична частина цьогоріч платна (кошти підуть на розвиток проекту). Квитки на концерти можна придбати на Internet-Bilet.ua. Квитки, придбані минулого року, і реєстрація на грудневий Plan B – дійсні.

Девіз події не змінився – «Change the game. Змінюй гру».

Минулоріч організаторам довелося змінювати правила гри: після оголошення воєнного стану не всі партнери фестивалю виявилися готовими до участі, тому команда ухвалила рішення провести пілотну конференцію Plan C 1 грудня, а повноформатний фестиваль перенести на 2019 рік. Керівники акції зазначають: в умовах, коли ситуація може змінитися будь-якої хвилини, стає особливо важливим займатися розвитком громадянського суспільства, стимулювати зміни, налагоджувати зв’язки.

Окрім заявлених минулого року Sofa Surfers, Prince Albert, Love’n’Joy, Tik Tu, Людська Подоба, Oy Sound System та Space Spice Boy із військовим оркестром (колаборація з фестивалем «86»), на Plan B 2019-го приїде хіп-хоп виконавиця Alina Pash, яка майстерно поєднує у піснях сучасні музичні тенденції і старовинні етнічні мотиви, та нова українська зірка Alyona Alyona зі спеціальним фестивальним сетом. Обидві співачки з’являться у Харкові вперше. А виступ Alyona Alyona стане її першою офіційною презентацією: минулого року вона увірвалася в українські музичні чарти, але досі не мала офіційних концертів і турів.

Нічна сцена є логічним продовженням денних подій: деякі вечірки (наприклад, Progress Bar) поєднуються із дискусіями, а після них зароджуються зв’язки й спільні проекти. Організатори наголошують: музика і клубна культура – це ще й нетворкінг. Тому обирали учасників, котрі створюють містки між культурами й самі стають агентами змін.

Головним майданчиком музичної програми Plan B Night уже традиційно стане лофт-сцена Оперного театру, СХІD OPERA. Працюватимуть і кілька несподіваних сцен, об’єднаних спільною фестивальною архітектурою; тут на гостей фестивалю чекають вечірки від українських та іноземних музичних експериментаторів. Події триватимуть від 21-ї до 6 години ранку.

Що ж до денної частини, то різноформатні зустрічі зі світовими та українськими змінотворцями відбуватимуться у Mental Complex Studio на Лопанській набережній, 2/2. Соціокультурна конференція збере близько 500 підприємців, технічних ентузіастів та активістів – це понад 50 спікерів із різних країн світу та надзвичайно широке представництво помітних соціокультурних ініціатив України. Вхід безкоштовний за реєстрацією. Потік виступів з 11 до 19 години буде безперервним.

Найочікуваніші теми конференції: активізм; урбанізм і проекти в міському просторі; розвиток середовища для чесного бізнесу; мистецькі проекти на українському Сході; мистецтво і культура задля змін; права людини; волонтерство та альтернативна освіта; медіа, популізм і молодь; технології задля розвитку та мейкери як нові міські герої.
Також на відвідувачів Plan B Day чекає пітчинг найкращих ідей, відібраних у результаті Idea Boot Camp’y: дводенного воркшопу, завданя якого – сприяти розвитку інноваційних соціальних проектів. Заявки на воркшоп подали 165 команд з усієї України.

Ще у Mental Complex Studio вперше в Україні відбудеться інтерактивна виставка електронного музичного обладнання «Синторум» – від «Культури звука», де всі охочі зможуть протестувати обладнання, долучитися до створення електронної музики, взяти участь у майстер-класах і лекціях. А в суботу – вечірка в Kultura Zvuka Studiya (Харківська набережна, 6).

Ті ж, хто добре знається на відеоіграх, або навпаки – не розуміє, який стосунок вони мають до реального життя, отримають змогу долучитися до віртуального садівництва Digital Garden – інтерактивної експозиції від берлінського фестивалю відеоігор на соціальні теми A Maze Indie Gaming exhibition.

«Буде гаряче, але це фестиваль не для розваг, а для змін, – говорить Аліна Ханбабаєва. – Вже третій рік поспіль ми ніби змішуємо аудиторії, людей, які цікавляться переважно музикою, долучатися до соціальних ініціатив. А особам, зануреним у соціальні проекти, ми надаємо можливість не просто драйвового відпочинку під якісну музику, а нових культурних відкриттів, що несуть абсолютно нові емоційні враження».

Фестиваль організовано за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
За оновленнями програми можна слідкувати на сторінці події в Facebook.

За матеріалами прес-релізу