ansambl-kyiv

Під такою назвою 25 лютого пройде цікавий концерт у Національному будинку органної та камерної музики України

На меломанів чекає занурення у світ української музики та поезії. У заході візьмуть участь камерний ансамбль «Київ», заслужені артистки України Марія Ліпінська (мецо-сопрано), Валерія Балаховська (орган) і лауреат міжнародних конкурсів Сергій Андрощук (тенор). У програмі – опуси вітчизняних композиторів від XVIII століття до сьогодення. Слухачі почують твори Дмитра Бортнянського, Федора Акименка, Михайла Скорульського, Василя Барвінського, Віктора Косенка, Юлія Мейтуса, Федора Надененка, Миколи Колесси, Людмили Левітової, Михайла Жербіна та Віталія Філіпенка.

Ініціатор концерту – художній керівник камерного ансамблю «Київ», віолончелістка й педагог Ганна Нужа.

Нагадаємо, камерний ансамбль «Київ» було створено 1989 року заслуженою артисткою України Міланою Чернявською. Колектив є лауреатом міжнародних конкурсів, багато гастролює в Україні та за кордоном (Росія, Болгарія, Польща, Фінляндія, Італія, Німеччина, Австрія).

Важливою є роль колективу у популяризації класичної і сучасної української музики. Ряд творів були написані відомими композиторами спеціально для квінтету і вперше ним виконані. Наприклад, Фортепіанний квінтет Юрія Іщенка.

До нинішнього складу камерного ансамблю «Київ» входять: заслужена артистка України Ганна Нужа (віолончель), лауреати міжнародних конкурсів Кирило Шарапов і Михайло Білич (скрипка), Андрій Чоп (альт), Інна Довбня та Андрій Васін (фортепіано).

Ганна Нужа

Ганна Нужа розповідає: «Ідея провести цикл концертів “Рідкісні сторінки української музики” у нас виникла на початку минулого року. Мета – ознайомити слухачів із маловідомими творами українських композиторів різних епох, які або рідко виконуються, або були зовсім забуті. Усі ці твори становлять особливу музичну цінність і є цікавими для слухачів.

Програму концерту, котрий відбудеться незабаром, ми вирішили зробити різноманітною: органна, камерна вокальна та інструментальна музика.

Ми підтримуємо зв’язок із зарубіжними колегами, музикознавцями та меломанами, які допомагають нам у пошуках нот рідкісних творів українських композиторів. Так партитура твору Федора Акименка “Місячне сяйво” для віолончелі та фортепіано до нас прибула з Парижа. Акименко народився в Україні, але емігрував до Франції, де зберігається його творча спадщина.

25 лютого у Національному будинку органної та камерної музики України, як і кожного останнього понеділка місяця, – вільний вхід для пільгових категорій населення (студентів, пенсіонерів та інвалідів). Запрошуємо слухачів долучитися до прекрасного світу української музики!»

Ольга ПРИНДЮК

Фото Н. Жанві та з архіву Національного будинку органної та камерної музики України