Фестивальний серпень у Львівському органному залі

376

Винятковий за насиченістю концертний календар Львівського органного залу сконцентрував в одному місяці бароковий та органний фестивалі, де виступлять музиканти з шістьох країн та прозвучать твори, яких ще не чули в Україні

Іван Остапович

В останній місяць літа на гостей Органного залу чекають одразу три масштабні події ‒ Leopolis Baroque Festival, Relax-weekend і Львівський органний фестиваль та резиденція. Ціла низка унікальних концертів розпочнеться 4 серпня виступом Надії Величко та містичними творами у її виконанні. Вже наступного дня запрошуємо послухати «Органні токати», які зіграє Олена Мацелюх. А 7 серпня на слухачів чекає сюрприз ‒ експериментальний кінопоказ у кооперації з мистецькою формацією Wiz-Art. Будемо дивитися короткометражні стрічки під супровід органних імпровізацій від Івана Остаповича.

Також 7 серпня відбудеться ще одна грандіозна подія ‒ відкриття Leopolis Baroque Festival, що збере під дахом Львівського органного залу найкращих виконавців України та світу. Під час концерту-відкриття для гостей гратимуть скрипаль і концертмейстер Чеської філармонії Йозеф Шпачек, гобоїстка з України Уляна Макєєва та Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Теодора Кучара зі США.

Наступного дня, 8 серпня, слухачі зможуть насолодитися «Галантним бароко» творів Баха та Телемана. Маестро Теодор Кучар замінить дириґентську паличку на альт, і цього разу окрім Уляни Макєєвої компанію на сцені йому складуть ще один альтист Cергій Гаврилюк, флейтист Михайло Сосновський та Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Івана Остаповича.

Завершить фестиваль 9 серпня сольний концерт одного з найяскравіших скрипалів Львова – Ореста Смовжа. Гості почують музику бароко у перспективі понад трьох сотень років.

Діана Чубак

Цього серпня Органний запропонує і концерти, що подарують атмосферу тихого спокою. 10 та 12 серпня виступи піаніста Дмитра Микитина перенесуть слухачів у світ гармонії та світлих думок із творами геніального композитора-самоучки Такасі Йошімацу та інших. 11 серпня у рамках концерту Relax-weekend звучатиме музика на межі ліризму та пристрасті у виконанні талановитих львів’ян Ореста Смовжа та Діани Чубак.

Улла Крігул

Львівський органний фестиваль та резиденція почнуться у середині серпня та представлять львів’янам найкращих органістів Естонії, Франції, Польщі та України. 14 серпня масштабну подію відкриє культова естонська виконавиця Улла Крігул. Вона також гратиме нічний концерт 17 серпня; на цих речиталях вона представить музику сучасних естонських композиторів. Одразу три виступи – 15, 16 та 17 серпня – матиме молодий органіст та композитор із Франції Томас Меллан, який виконає твори Й.М.Баха, В.А.Моцарта, Ф.Ліста, С.Франка, М.Реґера, О.Мессіана, А.Веберна. За ним 18 серпня слідуватиме органний речиталь чеського музиканта Йозефа Крахтовіла.

19 та 20 серпня відповідно відбудуться виступи молодих і талановитих органісток Вікторії Кошуби (Польща) та Євгенії Кравченко (Київ), також візьмуть участь у фестивалі. 23 серпня солістка Львівського органного залу Олена Мацелюх презентує вибрані твори для органа.

Богдан Дем’яненко

24 серпня, у День Незалежності України відбудуться одразу два концерти – київського музиканта Богдана Дем’яненка та солістки Львівського органного залу Надії Величко. У програмі Богдана Дем’яненка – класичні в органному репертуарі твори німецьких композиторів бароко (Й.С.Баха, Д.Букстехуде), а також одна з перлин української хорової музики бароко партесний концерт «Воскресенський канон» М.Дилецького у перекладенні для органу. Надія Величко, зіграє нічний концерт «Органна не/залежність», де виконає «Гімн України» на «королі інструментів». А наступного дня 25 серпня вона подарує слухачам вишуканий концерт із творів Богемії.

Закриє фестиваль 26 серпня виступ соліста київського Національного будинку органної та камерної музики Володимира Кошуби. Його концерт повністю складатиметься із творів зарубіжних композиторів, що в Україні прозвучать вперше.

Фестиваль супроводжуватиме органна резиденція, у межах якої відбудуться лекції, воркшопи, зустрічі з органістами для всіх охочих.

За матеріалами прес-релізу

Головне зображення – © Олена Зашко