Фонд «Pro Musica Viva» представляє проект «Музика Незалежності»

248
face

Проект реалізується за участю Національного симфонічного оркестру України під орудою диригента Романа Реваковича (Польща) 4 грудня о 19 годині у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України імені Петра Чайковського

У 2018-му Україна та Польща святкують 100-річчя відновлення незалежності. На честь ювілею у Києві було заплановано три різножанрових концерти, головною ідеєю яких є зіставлення музики польської та української – ораторіальний (29/09), хоровий (31/10) та симфонічний (04/12). Над репертуаром працювали виконавці з обох держав, що засвідчує близькість і партнерство України й Польщі. Автором проекту є диригент Роман Ревакович, який уже понад 20 років дуже активно підтримує музичний діалог між країнами.

Перший вересневий концерт був водночас урочистим відкриттям 29-го Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест». Знаковою подією став візит до Києва композитора Кшиштофа Пендерецького, який продиригував своїм монументальним твором «Credo». Українську частину програми представив Роман Ревакович, продиригувавши твором «Пісні зірок» для симфонічного оркестру Богдани Фроляк і світовою прем’єрою Концерту-елегії для віолончелі Ігоря Щербакова.

Роман Ревакович

Другий концерт проекту переніс слухачів у світ глибокої духовності. Мабуть уперше були зіставлені релігійні твори для хору а cappella Генріха Міколая Гурецького та Валентина Сильвестрова. Концерт відбувся за участю Національної заслуженої академічної капели України «Думка».

Останній концерт циклу 4 грудня привертає увагу до Ігнація Яна Падеревського, визначного піаніста, композитора й політика, народженого в Україні на східному Поділлі, вплив якого на історію Польщі є незаперечним. Його Симфонія, написана у 1903–1911 роках була присвячена подіям польського Січневого повстання 1863 року проти російського панування над Польщею. Цитата з Музурка Домбровського в останній частині цього твору (сьогодні це Польський національний гімн) передбачає події, у яких через кілька років сам композитор відіграє визначальну роль.

Твори Ганни Гаврилець та Ігоря Щербакова, видатних українських композиторів середнього покоління, знову прозвучать у Києві. Вони були створені у 2013-му на замовлення Фонду «Pro Musica Viva» у рамках програми польського Міністерства культури та національної спадщини «Колекції – композиторські замовлення», реалізованої варшавським Інститутом музики і танцю.

У програмі концерту:

Ганна Гаврилець. «Знаки» для симфонічного оркестру
Ігор Щербаков. Концерт для фортепіано та оркестру № 3
Ігнацій Ян Падеревський. Симфонія сі мінор, тв. 24. «Полонія»
Соліст – Йожеф Ермінь (фортепіано).

Вхід вільний

Проект є частиною культурної програми «Польща-100», що координується Інститутом Адама Міцкевича, реалізованої у рамках багатолітньої програми «NIEPODLEGŁA (Незалежна)» за роки 2017–2022 – профінансовано Міністерством культури та національної спадщини Республіки Польща.

За матеріалами прес-релізу