Gayara

Співачка Gayara розповіла про своє кохання та успіх, про власну творчість і секрети жіночої краси й про пісні, які ніколи не буде співати – навіть за гроші

– Що вас надихає і дає стимул щодня ставати кращою та успішнішою?

– Мене надихає відчуття щастя тут і зараз. Окрилює, коли я знаю, чого хочу, ставлю перед собою нову ціль і досягаю її. Мета – не просто забаганка чи список. Це цікаве життя, враження, емоції, різноманітні події, люди, нові думки. То є певне «переродження» самої себе, як, наприклад, відбулося під час війни. Коли вона почалася, це стало для мене шоком. Як для людини чутливої, я мала два виходи: або внутрішньо наче впасти й не піднятися ніколи, або стати іншою особистістю, яка наче ніколи не згасне. Я обрала другий варіант.

– Батьки хотіли, щоб ви стали викладачем вокалу?

– Такої мрії у мене не було. Це моє призначення – справа, яка сама мене знайшла. На роботі я відчувала, ніби жодного дня й не працювала, тому що це для мене – приємне задоволення. Я дуже комунікабельна і добре відчуваю людей. Знаю, що їм «болить», що потрібно, чому вони прийшли і як їм дати максимально доступно й результативно те, що хочуть. Також я цікавлюся психологією, щоб пояснити більш доступно затискання, комплекси, переконання, як усе це заважає співати.

Я впевнена, що кожен може співати, якщо захоче. На мій погляд, коли людина внутрішньо не дозволяє собі співати, вона забороняє й дихати на повну. Коли хтось хоче співати, він почувається по-іншому – більш вільним, розкутим, динамічним. Це позитивно впливає на життя в цілому.

Після того, що я вже встигла розказати про викладання вокалу, можна зрозуміти, що я це дуже люблю. Мої батьки ніколи не казали мені, ким я маю стати. Вони говорили, що хочуть, аби я була щаслива.

– Як часто ви закохуєтесь?

– Мені може хтось подобатися, якщо я не перебуваю у відносинах. Якщо ж у мене є кохана людина, то вона лише одна. Але, щоб закохатися, мають «пазли скластися». На першому етапі моєї закоханості потрібно відчувати до людини симпатію, цікавість як до особистості. Потім – найголовніші питання до себе: цей чоловік зробить мене щасливою? що саме він може зробити для мене? які конкретні дії? як я почуваюся поруч із ним? чи він рішучий? чи є він людиною слова?

Звичайно, повинні бути спільні цінності, мрії, спосіб життя, легкість у спілкуванні, почуття гумору, захищеність поруч із ним, – усе це для мене дуже важливо.

Наприклад, я ніколи не робитиму перших кроків. Не призначатиму зустріч, навіть якщо він мені дуже імпонує. Чому? По-перше, завжди відчуваю, коли подобаюсь я, і якщо чоловік не має сміливості мене запросити на побачення, він мені не підходить. Тому що я люблю рішучих, упевнених в собі чоловіків. Такий чоловік знайде підхід до мене, нам буде цікаво разом.

– Розкажіть про своє перше справжнє кохання?

– Думаю, що говорити про справжнє кохання буде доречнішим, коли матиму років сімдесят. Не розумію, як може таке кохання бути першим, другим, третім чи четвертим. Для мене справжнє кохання – одне на все життя, як би це банально не звучало. Моє життя ще все попереду, тому дуже важко зараз відповісти на це запитання.

Я вірю, що справжнє кохання можуть сформувати не всі пари. Це велике чудо, дар, якщо насправді люди віднайшли один в одному те, що їм дуже потрібне в житті. Можливо те, чого їм не вистачало в самих собі. Справжнє кохання – це доповнення тебе, без жертовності й страждань.

Як на мене, справжнє кохання – це однакові теплі почуття, цікавість один до одного, спільний темп розвитку, взаємне піклування. Постійна робота над стосунками – це вчасно почути, зрозуміти, прийняти партнера. Я дуже серйозно ставлюся до таких питань. У цьому вся я. Тож час покаже.

– Чи бувають успішні жінки без підтримки чоловіків?

– Усе буває. Проте є різниця між жінкою, яка мусить стати успішною, бо не має вибору, наприклад, позбавлена підтримки чоловіка, і жінкою успішною, тому що її люблять і підтримують. Звичайно, існує ще ряд варіантів, проте сфокусуємося саме на цих двох.

Є чимало чоловіків, котрі дуже бояться успіху жінки, тому багато чого їй не дозволяють і в результаті втрачають кохану. Що робить мудрий чоловік, який має перспективну амбітну дружину? Він спрямовує її можливості, організовує процес, допомагає. У такому випадку жінка відчуває, що чоловік їй потрібний, він завжди поряд, достойно проявляє себе у різних життєвих ситуаціях. Жінка вся світиться від щастя, а отже готова також його порадувати. Таким чином зберігається і авторитет чоловіка, і радісний погляд дружини. Подібний тандем – ідеальний для успіху.

А траплялося й таке, що поруч був не той чоловік, із яким жінка могла би проявити себе. Тільки після закриття стосунків із ним жінка відчувала сили, енергію і впевненість у собі й ставала досить успішною. Тож у кожного свій шлях до успіху.

– Ви не лише талановита співачка, а й красива жінка, любляча мама. Поділіться головним секретом краси.

– Головне – з усіх сил старатися отримувати справжню радість від життя! Спочатку слід прийняти себе, полюбити як свою зовнішність, так і характер. Мені завжди все подобалося в мені самій. Батьки дуже любили, і їхню любов я досі відчуваю. Однак я доволі критично ставилася до себе у професійному плані. Цей перфекціонізм я спочатку не могла навіть пояснити. Для мене суттєвим є харчування – те, що я їм. Я важко сприймаю відчуття голоду. В мене немає дієти, проте я не вживаю фастфуд, чипси, не п’ю газованої води тощо. Займаюсь пілатесом, трішки стретчингом. Звичайно, доглядаю за шкірою усього тіла.

– Давайте поговоримо про музику. Коли настав момент зустрічі з представниками музичного бізнесу?

– Коли хтось приймає рішення в якому напрямку іти, тоді з’являються потрібні люди. Наприклад, дуже важливо запитувати себе що ти зробив сьогодні для досягнення своєї мети. Далі, спробувати подивитися на себе зі сторони твого найкращого друга, коуча, ментора, щоб зрозуміти хто ти. А якщо є потреба запитати, то не зволікай і роби це, наступного разу може не бути.

Подібних дій було досить багато, і поступово я починала сама писати, телефонувати, зустрічатися з людьми. Далеко не все давало бажаний результат, але я рухалась далі.

Не можу сказати, що знайшлася одразу купа людей. Але з кожною особою приходила нова якість інформації, яку я максимально використовувала. Сьогодні зі мною працює до десяти людей, котрі в тій чи іншій мірі мають стосунок до музики, шоу-бізнесу. Це креативні постаті з власним багажем знань і досвіду.

– Чи плануєте далі презентувати пісні, як «Біль війни»? І коли буде пісня про кохання?

– «Біль війни» – про біль нашої нації. Ця пісня – одна в моїй творчості з таким трагічним текстом. Дуже надіюсь, що скоро закінчиться війна і ми більше ніколи не відчуватимемо подібного. (Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=kMP8OM_aCq4)

Так, у мене є пісні про кохання і вони достатньо різні. Яку саме я випущу першою – ще не можу сказати. Це станеться десь у березні, а можливо раніше. Вважаю любов основною емоцією, котра здатна зробити все, навіть допомогти здійснити будь-які мрії. Любов необхідна нашій країні, тому що саме вона загоїть усі рани цієї війни.

– Які пісні ви не співали б ні за які гроші? Чому?

– Насамперед про росію, путіна. Потрібно відчути пісню, щоб упевнено сказати: ця пісня саме для мене. Одна й та сама пісня у виконанні різних артистів звучить і «читається» інакше. Мені важливо, який сенс я доношу до людей, чи зможу відтворити саме те, що задумав автор. Якщо пісня пропагує зло, ненависть, убивство – вона не моя. Я слухаю багато музики, тож мене важко здивувати.

– Щоб ви побажали читачам?

– Не зупинятися, йти вперед попри все. Нас багато і ми здолаємо всю цю нечисть, виженемо з нашої землі. Слід розвиватися, навчатися чомусь новому. Адже все матеріальне можуть забрати, а знання забрати неможна. Коли є розвиток і знання, кожен обов’язково знайде нову роботу, придбає потрібні речі. Важливо приділяти увагу дітям, бо вони можуть самі не розказати про власні переживання…

Спілкувався Віталій ШУЛЯР

Фото надано менеджментом Gayara

ДОВІДКА

Gayara (справжнє ім’я Ковальук Олена) – співачка, авторка пісень, переможниця телевізійного проєкту «Караоке на майдані» (2007), володарка Гран-прі міжнародного конкурсу «Шоу Західний регіон», дипломантка міжнародного вокального конкурсу «Кришталевий жайвір», магістерка музичного мистецтва естрадного відділу. Екс-учасниця музичного гурту «Дана вода». Засновниця та вокальний тренер вокальної академії «Art Mus».

Перша авторська пісня – «Єдина Україна» (2014), на яку в 2018 році було представлене музичне відео. На той час артистка виступала під псевдонімом Melena. У 2021-му випустила дебютне відео «Я – українка» під новим сценічним іменем Gayara.

Бере активну участь у благодійних концертах, зокрема для підтримки ЗСУ. У липні 2022 року презентувала музичний альбом «Історія війни» та окремо сингл «What is Ukraine» на стадіоні в місті Рівному. Також розпочала співпрацю з футбольним клубом «Верес», написавши для нього гімн «Перемога», який увійде у новий альбом співачки.