У рамках 28-го міжнародного фестивалю «Kиїв Музик Фест» відбудеться концерт «Харківський вектор»
Музика Харкова прозвучить у виконанні київського колективу сучасної музики Sed Contra Ensemble (художній керівник – Андрій Мерхель).
Нова концертна програма окреслить своєрідну ретроспективу камерних творів представників харківської композиторської школи. Вечір вестиме відомий харків’янин – композитор Олександр Щетинський. Фактично це перша спроба осмислити формування композиторської школи у Харкові.
За словами пана Щетинського, Харкову довго не щастило з композиторською школою. Цікаві, творчо різноманітні та фахово вишколені композиторські постаті траплялися, але так і залишались одинаками, не породжували ланцюжка, коли від учителя до учня передаються сутнісні творчі риси, що їх учень розвиває і передає естафету наступному поколінню. Нарешті, в кінці 1980-х і в 1990-ті роки харківська композиторська школа таки постала. Естетична відкритість, прямий зв’язок із європейським модернізмом і аванґардом, змістова насиченість, конструктивна ускладненість – ось лише деякі риси цієї школи.
На концерті 8 жовтня о 19 годині у Національній спілці композиторів будуть представлені її зразки – твори композиторів різних поколінь, що сформувалися в Харкові: Валентина Борисова, Валентина Бібіка, Олександра Ґуґеля, Олександра Ґрінберґа, Дениса Бочарова, Сергія Пілютикова та Олександра Щетинського.
Виконавці – Sed Contra Ensemble у складі: Сергій Вілка (флейта), Дмитро Пашинський (кларнет), Ярослава Скірська (скрипка), Наталя Онищук (альт), Віктор Рекало (віолончель), Костянтин Товстуха (фортепіано). Диригуватиме у цей вечір Петро Товстуха.
На головному фото – Валентин Бібік