afisha

5 червня в самому центрі Києва на Софійській площі о 19.30 відбудеться грандіозний концерт

У супроводі симфонічного оркестру та хору Київського муніципального театру опери та балету для дітей і юнацтва (диригент – Віктор Плоскіна) співатимуть усесвітньо відомі українські оперні артисти Оксана Дика, Валентина Плужнікова, Євген Орлов, Віталій Білий, Олексій Пальчиков.

Завдяки цьому проєкту авторства Анатолія Солов’яненка, українська публіка з року в рік має щасливу можливість слухати в open-air концертах наших вокалістів, які стали окрасою найкращих оперних сцен світу. За кордоном квитки на вистави за їхньою участю коштують сотні євро. На щастя, вони знаходять час і можливість між гучними зарубіжними ангажементами в Teatro alla Scala, Metropolitan Opera, Staatsoper Hamburg, Deutsche Oper Berlin заспівати для України. Почути їх – таких різних, бездоганних і талановитих на одній сцені в один день та ще й безкоштовно – велика удача. Адже ініціатор і художній керівник проєкту Анатолій Солов’яненко за підтримки Департаменту культури КМДА та Національної спілки театральних діячів України вже не вперше робить такий розкішний подарунок українській публіці. Цьогоріч він не менш цінний і бажаний – після чергового локдауну.

Оксана Дика – володарка гнучкого голосу яскравого тембрового забарвлення повного діапазону. Вона виділяється харизмою, яскравою зовнішністю. Вона легко співає в усіх регістрах, підкоряючи густим грудним тембром внизу і легким, світлим та водночас наповненим звуком на верхах. При цьому ніякого форсування, натиску, все звучить просто і природно. Учениця легендарної Марії Стеф’юк іще студенткою стала лауреаткою міжнародних конкурсів співаків. 2011 року молода українська оперна співачка виступила на сцені прославленого міланського театру Ла Скала, де підкорила вимогливу італійську публіку в заголовній партії опери «Тоска» Джакомо Пуччині. Молитву Тоски матимемо змогу почути і в концерті 5 червня. Мисткиня має чудовий драматичний талант – рідкісний випадок, коли акторське обдаровання поєднане з вокальною майстерністю. Оксана Дика живе в Італії, в Тоскані, у місті Лукка – на батьківщині великих композиторів Луїджі Боккеріні й Джакомо Пуччині. Її чоловік – італійський оперний співак Габрієль Вівіані.

Євген Орлов – колоритний і глибокий бас, якого оцінили в Metropolitan Opera, Opera de Bilbao, Gran Teatre del Liceu (Барселона), L’Opera de Montreal, Deutsche Oper Berlin і на престижному міжнародному конкурсі Пласідо Домінго Operalia, лауреатом якого він став. Співпрацює зі світовими оперними зірками Європи й Америки – Ферруччо Фурланетто, Марією Гулегіною, Долорою Заджик, Ільдебрандо Д’арканджело, Мариною Поплавською, Оксаною Дикою і Людмилою Монастирською.

Баритон Віталій Білий – соліст театру Ла Скала, Віденської опери, лауреат численних міжнародних конкурсів, зокрема Монсеррат Кабальє, Олени Образцової, міжнародного конкурсу молодих оперних співаків імені Франсіско Виньяса і Operalia Пласідо Домінго. Гордість одеської вокальної школи – зірка світової опери. Його охоче запрошують виступати з провідними партіями в оперні театри Нью-Йорка, Парижа, Лондона, Берліна, Венеції, Мюнхена, Сан-Франциско.

Валентина Плужнікова – наймолодша учасниця гранд-концерту, володарка надзвичайно красивого й сильного мецо-сопрано. Була фіналісткою і дипломантом міжнародного конкурсу вокалістів у Австрії – Internationaler Gesangswettbewerb Feruccio Tagliavini, потрапила у фінал знакового для вокалістів міжнародного конкурсу імені Єви Мартон, отримавши дві нагороди: навчання в Мілані та участь в угорському фестивалі Bartok Plus Opera Festival, здобула звання лауреата й спеціальну премію Лючії Валентіні Террані на Міжнародному конкурсі Iris Adami Corradetti (Падуя, Італія). Переможниця одного з найстаріших і найскладніших міжнародних вокальних змагань – конкурсу Tenor Vinas Competition в іспанській Барселоні. Наразі на стажуванні в Metropolitan Opera.

Олексій Пальчиков – володар унікально гнучкого, прозорого тембру: характеристик, які особливо затребувані у відповідному теноровому репертуарі світових оперних сцен. Окрім непересічних вокальних даних, Олексія цінують як талановитого актора, здатного переконливо втілювати широку палітру образів від комічного до драматичного. Стажувався у Паризькій опері, де співав в одному касті зі світовими оперними зірками у постановках опер Глюка, Моцарта, Бріттена, Ріхарда Штрауса, Верді, Доніцетті. Став фіналістом Міжнародного конкурсу BBC Singer of the World, після чого був запрошений до Паризької опери. З 2017 року – соліст Гамбурзької опери.
Звучатиме музика Пуччині, Доніцетті, Россіні, Бізе, Гуно, Верді, Сен-Санса, Лисенка.
Ведучий – Дмитро Хоркін.

Вхід вільний, із дотриманням маскового режиму та температурного скринінгу.

Вхід до посадкової зони з 18 до 19.20.

За інформацією пресрелізу