Іфігенія та Гамлет від DollMen Theater Company у Довженко-Центрі

255

З 27 до 29 травня в Національному центрі Олександра Довженка відбудуться покази вистав театральної компанії DollМen – «Іфігенія. Наречена для терориста» та «Гамлет. Вавилон»

«Іфігенія. Наречена для терориста» (27 травня)

Сучасна версія однієї з найкривавіших історій грецької міфології, яка сталася в Тавриді (так стародавні греки називали сучасний Крим). Прем’єра вистави відбулася в 2015 році в рамках Гогольфесту. Через давньогрецьку трагедію, інтерпретовану крізь оптику ідей філософії Жана Бодріяра, автори показують сучасність. Ця вистава рефлексує на теми глобалізації, світового тероризму і засилля медіаконтенту в сучасній реальності. А також порушує проблеми ролі України на світовій арені та самоідентифікації українського народу.

«Чому Евріпід? Він перший, хто порівняв богів з людьми, – зазначив режисер спектаклю Дмитро Костюминський.– В нього чи то людина стала вищою, чи то боги спустилися на землю. Реальність існування сучасної людини у тотальній брехні, що йде з усіх засобів інформації, мене хвилює найбільше. Ми хотіли знайти вихід, показати, що людина і є Бог».

Особливістю постановки є те, що вона одночасно розгортається у трьох площинах завдяки викристанню аудіо-візуальних технологій. Музику для вистави написав Олексій Ретинський, а голосом проекту стане співачка Назгуль Шукаєва. Партію хору виконає київський хоровий колектив «Аlter Ratio» під керівництвом Ольги Приходько. Головні ролі зіграють Вікторія Литвиненко (Іфігенія), Ігор Аронов (Орест), Іван Заверталюк.

Сценографія: Дмитро Костюминський
Текст: Евріпід (адаптація Дмитра Костюминського)
Музика, live electronic: Олексій Ретинський
Голос: Назгуль Шукаєва
Хор: Аlter Ratio
Ударні: Олена Шабельська
Графічна візуальна частина:TENPOINT (Максим Побережський, Олексій Тищенко), Дмитро Костюминський
Світло: Дмитро Костюминський, Марія Волкова
Костюми: Дмитро Костюминський, Юлія Андерсон
Звукорежисер: Анастасія Мазуренко

«Гамлет. Вавилон» (28 і 29 травня)

«Гамлет. Вавилон» – спільний продукт швейцарської компанії Korpüs Animüs і української DollMen, вперше представлений глядачам в 2013 році, в Україні його показали усього тричі, після чого проект почав свою історію міжнародного прокату, був зіграний в Женеві, Навшателі, Відні, Цюріху.

«Гамлет. Вавилон» – це авторська інтерпретація текстів письменників різних історичних епох за мотивами «Гамлета» Вільяма Шекспіра, нанизаних на сучасну проблематику глобального мультикультуралізму. У виставі зустрічаються Гамлети різних епох і авторів. Гамлет, якого підкорив віртуальний світ, шукає притулку на землі – умовно, у «Домі». Герой стає жертвою особистих клонів, особистих аватарів у віртуальному світі та суцільної безвідповідальності за власне життя. Йому залишається тільки помста – самому собі, батькам, предкам – за сучасну нереалізованість людини. Гамлет, зустрічає і знову втрачає себе як особистість. Чи є у нього шанс?

Драматургічну основу вистави створила письменниця Катерина Бабкіна, музична концепція належить композитору Олексію Ретинському, постановка Дмитра Костюминського. Головну роль у виставі виконує швейцарський актор Бартоломей Созанські, Гертруду зіграє Вікторія Литвиненко, а Офелію – Тетяна Гаврилюк з Dakh Daughters, композитор Олексій Ретинський вийде на сцену ще й як актор у ролі Дворецького.

Візуальна частина: TENPOINT (Максим Побережський, Олексій Тищенко), Дмитро Костюминський
Текст: Вільям Шекспір, Хайнер Мюллер, Катерина Бабкіна
Перекладач: Ірина Дмітришин
Музиканти: Ганна Охримчук, Тетяна Гаврилюк, Аліна Матоушек, Костянтин Повод, Вікторія Литвиненко
Світло: Марія Волкова, Дмитро Костюминський, Даніелла Мілковіч
Оператор-постановник: Сергій Стефан

За підтримки Малої Академії наук України, ЦНМ «ДІЯ», Кіностудії ім.О.Довженка, ДокуТолока.

Початок усіх вистав – 19:00

Довженко-Центр на Васильківській, 1

За матеріалами прес-релізів