Ірина Портенко: «Допомоги багато не буває…»

168

Українські музиканти, котрі мешкають за кордоном, нині, в буремний час російської воєнної навали на мирну Україну активно долучаються до мистецьких проєктів, пов’язаних зі збором коштів на допомогу Вітчизні

До їхніх лав належить і відома піаністка Ірина Портенко. Вона киянка, випускниця й аспірантка Національної музичної академії України імені Петра Чайковського (клас професора Ігоря Рябова). Пізніше за спеціальністю «фортепіанне виконавство» закінчила докторантуру Мічіганського університету у місті Енн-Арборі (США). Нині живе у Нью-Йорку. Займається педагогікою і широко концертує в Україні та за її межами.

Звичайно, трагічні події останніх тижнів в Україні не могли залишити Ірину Портенко байдужою. 29 березня у знаменитому Карнегі-холі відбудеться благодійний концерт за її участю. У виконанні піаністки звучатимуть три останні фортепіанні сонати Людвіга ван Бетховена ор. 109, 110, 111.

У програмі також запланований виступ Українського хору «Думка» з Нью-Йорка. Всю суму від продажу квитків організаціями Razom’s Emergency Response і United Help Ukraine буде направлено на потреби України.

У пості на Фейсбуку містяться такі слова мисткині:

«Допомоги багато не буває. Об’єднавшись із Razom та United Help Ukraine для продовження збору коштів на допомогу в багатьох сферах, у котрих можна підтримувати життя під час цієї жахливої війни, я продовжу грати за всіх, хто був переміщений, хто втратив своїх близьких, за тих, кого поранено й хто хотів повернутися на поле бою, за волонтерів, які ризикують усім, щоб опинитися там, за моїх однокласників і друзів, котрі полишили домівки й пішли захищати свою землю та сім’ї, за багатьох музикантів і колег, чиє професійне життя припинилося…

І щоб моя родина залишилась жива…»

Ольга ГОЛИНСЬКА